Szkolenie z wideo marketingu w branży finansowej dla TDF Kredyty i Ubezpieczenia

Zapraszam do obejrzenia relacji ze szkolenia z wideo marketingu i social media zrealizowanego dla firmy z branży finansowej. Przekonaj się, że każdą branżę można efektownie zaprezentować w social mediach.
Czas czytania 5 minut

Gdy myślisz o kredytach, ubezpieczeniach czy ogólnie o finansach, może masz w głowie nudną pracę biurową, w której przecież nic się nie dzieje. Co takiego można więc pokazać w social mediach poprzez wideo? Przekonaj się przeglądając relację ze szkolenia dla TDF Kredyty i Ubezpieczenia, które przeprowadziłam w sierpniu w Rzeszowie. Szkolenie z wideo marketingu dla branży finansowej – zapraszam!

Czy można ciekawie pokazać “trudną” medialnie branżę w mediach społecznościowych?

Z jednej strony branża finansowa może wydawać się niezbyt ciekawa do pokazania na social mediach. Z drugiej jednak drzemie w niej ogromny potencjał – bo ile znasz firm takich jak TDF, które regularnie udzielają się np. na Instagramie lub Facebook? No właśnie! Jeśli nawet kojarzysz podobną firmę, to zapewne jest ich niewiele.

Dlatego uważam, że warto pomyśleć nad reklamą w różnych portalach społecznościowych i tworzyć angażujące treści. Przygotowując odpowiednią strategię komunikacji i wykorzystując zastosowanie video można nawet pozornie nieciekawą branżę zaprezentować w efektowny sposób i przyciągnąć do niej potencjalnych klientów. Wystarczy postawić na profesjonalne szkolenie z wideo marketingu.

Wykorzystanie marketingu video w branży finansowej

Są branże, o których możemy powiedzieć, że są “medialne” np. beauty, fitness, fotografia itp. Mamy w nich bowiem prawdziwe pole do popisu, jeżeli chodzi o pokazanie zasobów danej firmy, jej oferty, a także w zakresie przygotowywania contentu, który będzie odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania szerokiego grona odbiorców.

Są jednak branże, które nieco trudniej pokazać w taki sposób, aby przyciągnąć nowych odbiorców i utrzymać ich na dłużej. Jedną z nich jest właśnie branża finansowa. Wynika to z tego, że o ile przykładowo w branży beauty możemy pokazywać odbiorcom efekty zabiegów, edukować ich o pielęgnacji urody itp., to w branży finansowej mamy znacznie mniejszy zasób treści, którymi będzie zainteresowana grupa docelowa i to w regularnej relacji i komunikacji. Co zrobić, jeżeli Twoja branża jest niszowa lub niezbyt medialna?

Odpowiedzią jest wdrażanie kampanii video ucząc się od specjalistów marketingu. Tak właśnie zdecydowała się zrobić firma TDF Kredyty i Ubezpieczenia zapraszając mnie na szkolenie z wideo marketingu.

Wykorzystanie kampanii video – dlaczego warto?

Video marketing stał się wiodącym trendem wśród narzędzi marketingowych. Z czego to wynika? Spójrzmy na dane. Według specjalistów do końca roku 2020 aż 80% ruchu w Internecie było związane z oglądaniem video w mediach społecznościowych. Natomiast socjolodzy podkreślają, że staliśmy się społeczeństwem obrazkowym i aż 65% światowej populacji to wzrokowcy. Oznacza to, że wzrok większości z nas w sposób niekontrolowany koncentruje się najpierw na obrazie, pomijając tekst. Warto to wykorzystać i wdrożyć video marketing w swojej firmie!

Treści video powodują wzrost zaangażowania wśród użytkowników. Ludzki mózg potrzebuje 1/10 sekundy aby przeanalizować i zrozumieć obraz. Jednak musi też minąć aż 60 sekund, aby przeanalizować tekst, który zawiera około 250 słów. 20% użytkowników przeczyta tekst, 80% użytkowników wybierze video content.

Wniosek? Jeżeli chcesz wyprzedzić konkurencję (bo nadal niewielu przedsiębiorców wykorzystuje kampanie video w swoim marketingu) i przyciągnąć nowych odbiorców przygotuj content oparty na video. Możesz do tego wykorzystać pracowników agencji, swoje zasoby wewnątrz firmy, aby tworzyć treści na potrzeby skutecznej kampanii. Przydatne okaże się również skorzystanie z usług agencji, która prowadzi szkolenia w tym zakresie. Tak jak zrobiła to ekipa TDF Kredyty i Ubezpieczenia.

Szkolenie z video marketingu dla TDF Kredyty i Ubezpieczenia – START!

Szkolenie z wideo marketingu dla TDF Kredyty i Ubezpieczenia rozpoczęliśmy od zapoznania i obejrzenia siedziby firmy, by móc odkryć potencjał poszczególnych miejsc pod kątem tła do kręcenia filmów. Moje szkolenia z marketingu rozpoczynam zawsze od części teoretycznej. Tak i było z tym szkoleniem. Wytłumaczyłam uczestnikom, w jaki sposób nagrać ciekawe wideo na potrzeby social media oraz co zrobić, aby zachować w tym spójność.

Dlaczego spójność contentu jest istotna?

Prowadząc każde moje szkolenie dla różnych branż zawsze podkreślam uczestnikom, jak istotne jest to, aby kampania marketingowa i materiały publikowane w jej ramach były spójne pod względem formy, wizualności, estetyki. Istotne jest także, aby wszystko współgrało z identyfikacją wizualną firmy.

Każda marka powinna mieć swój kolor przewodni, 1-2 czcionki, których używa w materiałach marketingowych, logotyp, a także spójną formę wdrażanych kampanii. Dzięki temu Internet Marketing jest dopracowany i bardziej efektywny. Warto też pamiętać, że forma reklam sponsorowanych również powinna być spójna z identyfikacją wizualną firmy.

Szkolenie dla TDF – przechodzimy do praktyki

Gdy omówiliśmy działania marketingowe dotychczas prowadzone przez firmę TDF Kredyty i Ubezpieczenia, a także poruszyliśmy kwestię nowych wdrożeń i teorii na temat video marketingu, przyszedł czas na zajęcia praktyczne i ćwiczenia. Pokazałam również, jak ważne jest zachowanie odpowiednich ustawień oraz jak zachowuje się światło naturalne oraz sztuczne w soczewce aparatu.

Przedstawiłam grupie TDF przykładowe pomysły na to, w jaki sposób nagrać wideo z codziennego życia firmy oraz zaproponowałam harmonogram obowiązków dotyczący prowadzenia kanałów mediów społecznościowych przez zespół TDF. Uznaliśmy, że pokazywanie backstagu pracy oraz nagrywanie treści edukujących odbiorców będzie dla tej branży najlepszą formą realizacji strategii video marketingowej.

Strategia na wideo marketing 

Nasza strategia kampanii marketingowej opierała się na dwóch czynnikach. Wysokiej jakości treści wizualnej (z naciskiem na video) oraz konkretnych pomysłach na content. Po przeanalizowaniu dotychczasowych działań podejmowanych przez uczestników szkolenia doszliśmy do wniosku, że warto skupić się na treści wizualnej – video. Stworzyliśmy kilkanaście przykładowych, unikalnych materiałów video, które staną się świetną bazą dla reklam, a także publikacji w mediach społecznościowych firmy.

Materiały video podzieliliśmy na:

 • Wizerunkowe – prezentowaliśmy zespół firmy. Dzięki temu potencjalni klienci odwiedzający strony internetowe i social media lub siedzibę firmy będą kojarzyli te osoby. W ten sposób budowane będzie zaufanie do zespołu i ich usług, a także okaże się łatwiejszym, aby nawiązać kontakt.
 • Sprzedażowe – tutaj również wykorzystamy wizerunek poszczególnych osób z zespołu, które będą prezentować najciekawsze realizacje z ich krótką charakterystyką, a także opinie zadowolonych klientów, którzy już skorzystali z usług TDF. 
 • Edukacyjne – przygotowaliśmy pomysły na materiały video, w których zespół będzie edukować o wadach i zaletach konkretnych rozwiązań z tematyki branży finansów. 

W ten sposób zbudowaliśmy strategię content marketingową opartą na video, której celem jest ukształtowanie wizerunku firmy godnej zaufania. Wykorzystanie sylwetek osób z zespołu firmy w materiałach skraca dystans między potencjalnym klientem a marką. Video buduje zaufanie odbiorców w stosunku do firmy i to znacznie szybciej niż jakakolwiek inna forma przekazu. Zanim ktoś kupi dany produkt lub usługę, musi zaufać marce i jej przedstawicielowi. 

Zakończenie szkolenia – obejrzyj video-relację ze szkolenia

A może Twoja firma również wydaje się być nieciekawa pod kątem social media? Uwierz, że z moją pomocą odkryjesz potencjał wideo marketingu! Zainteresowany/a współpracą? KLIKNIJ I WYPEŁNIJ BRIEF, a na pewno się odezwę!

Lepsze wyniki marketingu bez zwiększania budżetu.

Pobierz darmowy ebook i dowiedz się, jak dzięki zmianie swojego podejścia do zarządzania marketingiem osiągać lepsze efekty przy tym samym budżecie. Zapoznaj się z najlepszymi praktykami współpracy opartymi na problemach jakie rozwiązaliśmy u klientów.

Pobierając go otrzymasz też newsletter KAMAN. To jedna wskazówka tygodniowo o tym jak poprawić Twój marketing.

Ostatnie najciekawsze artykuły

Mężczyzna rysuje na tablicy żarówki jako pomysły w strategii marketingowej
Bez kategorii

Plan marketingowy – przykłady i omówienie realizacji

Czas czytania 4 minut Skuteczny plan marketingowy to sposób na to, by przyciągnąć potencjalnych klientów i dotrzeć do wybranej grupy docelowej. Marketing plan jest przeważnie elementem szerszej strategii. Często

Rezultaty:

Wygenerowane 142 836,50 zł sprzedaży w przeciągu 5 miesięcy współpracy

Ponad 9 – krotny zwrot z inwestycji dla klienta sprzedającego produkty dla dzieci

Wyzwanie:

Duża marka produktów do włosów – dostępna w drogeriach, sklepach stacjonarnych oraz innych sklepach internetowych – chciała wzmocnić sprzedaż produktów przez swój własny sklep. Dodatkowym wyzwaniem było stworzenie lejka sprzedażowego, w którym pokazujemy działania, opinie oraz efekty stosowania produktów. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Podział lejka sprzedażowego na różne segmenty odbiorców, w zależności od tego czy znają markę lub czy widzą reklamy produktów pierwszy raz

 • Podział optymalizacji na grafiki przedstawiające różne produkty i na różne zainteresowania oraz dane behawioralne jak zdrowe włosy, serum do włosów, utrata włosów, produkty do włosów itp.

 • Testowanie różnego typu grafik np. przedstawiających działanie produktów oraz ich efekty po określonym czasie stosowania. Dodatkowo wzmocniliśmy to działanie o przejrzystą komunikację i przykuwające oko grafiki

Rezultaty:

Koszt zakupu: 13,79 zł
Ilość zakupów: 759
Łączną wartość zakupów: 80 273,91 zł
ROAS (zwrot z inwestycji) : 7,67

Wyzwanie:

Klientka z wieloletnim doświadczaniem na rynku chciała pozyskać jak najwięcej nowych klientek, na zakup drogiego sprzętu do elektrostymulacji. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

Przygotowanie wideo do reklam, nagranie webinaru oraz wykonanie kilkudziesięciu zdjęć

Stworzenie landing page z możliwością zapisania się (zostawienia adresu email) do obejrzenia darmowego webinaru

Przygotowanie kampanii typu Lead Ads, do pozyskiwania kontaktów bezpośrednio w środowisku Facebooka

Utworzenie automatycznej kolejki maili z merytoryczną treścią i możliwością umówienia się na rozmowę przez Calendy

Przygotowanie konta na Calendly z zapisami na 30-minutową rozmowę

Rezultaty:

W ciągu czterech miesięcy uzyskaliśmy 434 leady (adresy e-mail lub numer telefonu).

Co miesiąc wzrost liczby pozyskanych leadów o ok. 30%

Ponad 600 000 wyświetleń reklam na Facebooku i Instagramie.

Rezultaty:

Ponad 600 zakupów o łącznej wartości 312,000 zł, dla sklepu internetowego sprzedającego buty online Zwrot z inwestycji na poziomie 700%

Wyzwanie:

Jak sprawić, żeby okulary przeciwsłoneczne sprzedawały się przez cały rok? Jak dotrzeć do osób, dla których kupno okularów za 1500 złotych jest czymś naturalnym?

Takie wyzwania czekały na nas w przypadku tego klienta.

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Wykorzystanie nagrywanych przez właścicielkę wideo, według naszych wytycznych.
 • Ciągłe rozbudowywanie bazy fanów na Instagramie, poprzez skuteczne kampanie na pozyskanie nowych obserwujących.
 • Kampania delikatnie przepychająca do zakupu w sklepie internetowym.
 • Mocne wykorzystanie wiadomości prywatnych na Instagramie, jako główny kanał sprzedażowy.

Rezultaty:

W trzy miesiące liczba wysyłanych wiadomości prywatnych na IG wzrosła o ok. 40%, a wartość zamówień o ok. 175%.

Pozyskaliśmy ponad 6000 nowych obserwatorek w pięć miesięcy.

Ponad 2 000 000 wyświetleń reklam na Facebook i Instagramie.

Wyzwanie:

W czasie pandemii sklep stacjonarny przeniósł swoją sprzedaż również do sieci. Przypadek jakich wiele. Jak dobre wyniki stacjonarne przełożyć na dobre wyniki online, bez sprzedaży własnych produktów?

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Przygotowanie struktury lejka sprzedażowego, z podziałem na górną część lejka oraz na remarketing

 • Dostosowanie zdjęć do odbiorców i pokazanie czym się zajmuje klient – ma zarówno felgi jak i całe komplety opon, ma asortyment do różnych modeli oraz dodatkowo, że istnieją różne formy finansowania zakupu

 • Opracowaliśmy w social media nowe grupy odbiorców, nowe kreacje reklamowe oraz uruchomiliśmy kampanie, dopasowane do nowych klientów z innego targetu niż dotychczas

Rezultaty:

Pozyskanie ponad 5000 nowych obserwatorów na Instagramie. Koszt pozyskania nie przekroczył 1 zł za osobę.

Wzrost liczby transakcji o ponad 400% patrząc rok do roku. W pół roku z poziomu ok. 75 zamówień miesięcznie doszliśmy do poziomu ponad 380 zamówień miesięcznie.

Sklep stacjonarny notuje rekordowe zyski, gdzie sprzedaje m.in. foteliki samochodowe (również promowane przez nas).

Wyzwanie:

Klient prowadzący usługi samochodowe (renowacja, naprawa, sprzedaż felg) chciał sprzedawać więcej przez swój sklep internetowy, w głównej mierze skupiając się na sprzedaży opon, felg oraz całych zestawów do samochodów. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Przygotowanie struktury lejka sprzedażowego, z podziałem na górną część lejka oraz na remarketing

 • Dostosowanie zdjęć do odbiorców i pokazanie czym się zajmuje klient – ma zarówno felgi jak i całe komplety opon, ma asortyment do różnych modeli oraz dodatkowo, że istnieją różne formy finansowania zakupu

 • Opracowaliśmy w social media nowe grupy odbiorców, nowe kreacje reklamowe oraz uruchomiliśmy kampanie, dopasowane do nowych klientów z innego targetu niż dotychczas

Rezultaty:

Budżet: 2,000 euro/ miesięcznie
Ilość zakupów: 103
Łączną wartość zakupów: 86 271,45 euro
ROAS (zwrot z inwestycji) : 17,25

Wyzwanie:

Nasza Klientka posiada markę osobistą i jest już znana w świecie korektorów tekstu. Zgłosiła się do nas, abyśmy pomogli jej wygenerować rekordowy przychód sprzedaży jej flagowego produktu czyli kursu online przygotowującego do zawodu korektora.
Okno sprzedażowe trwało 10 dni i poprzedzone było bezpłatnym webinarem połączonym z warsztatami.

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • kampanię zapisów na listę oczekujących, aby ogrzewać grupę odbiorców poprzez kampanię mailingową stworzoną przez klientkę
 • kampanię na zapisy na darmowy webinar, aby jak najwięcej nowych osób dowiedziało się, na czym polega praca korektora
 • kampanię remarketingową do osób z listy oczekujących oraz uczestników webinaru
 • kampanię sprzedażową do tzw. “zimnego ruchu”
  kampanię na obserwujących na Instagramie

Rezultaty:

Klientka oczekiwała minimum powtórzenia wyniku z poprzedniej edycji kursu. Każda wartość powyżej, miała dać klientce dużą satysfakcję z osiągniętego wyniku. Zapowiedzi w postaci kampanii mailingowej do listy oczekujących oraz zapisy na bezpłatny webinar pozwoliły nam stworzyć wartościowe grupy odbiorców, do których powróciliśmy z komunikatami sprzedażowymi, po otwarciu okna sprzedażowego. Dzięki tym działaniom, już pierwszego dnia sprzedaży, klienci złożyli aż 26% wszystkich zamówień! Osoby niezdecydowane, które nie dokonały jeszcze zakupu, a miały wcześniej styczność z marką, ostatniego dnia otrzymały komunikat o ostatniej szansie na zdobycie nowych umiejętności. Końcowy wynik sprzedażowy był niemal DWUKROTNIE wyższy, niż w poprzedniej edycji. To na tyle dobry wynik, że klientka podjęła decyzje o kontynuowaniu współpracy i przygotowaniu kolejnych produktów, które z sukcesem pomożemy jej sprzedać.

Wyzwanie:

Gabriel przychodził do nas z niczym. Miał jedynie rozgrzebany lokal z wizją studia treningu EMS w Rzeszowie. Marketing budowaliśmy więc od zera.

W tej branży klienci wiążą się głównie na umowy – na 12 lub 18 miesięcy. Jak ich pozyskać?

Zaproponowaliśmy po kolei:

 

 • Od początku postawiliśmy na komunikacje bezpośrednią, czyli telefony i wiadomości prywatne
 • Studio do dzisiaj nie posiada swojej strony internetowej, więc opieramy się tylko na działaniach w social mediach
 • Gabriel i Agnieszka, według naszych wytycznych, przygotowali wiele filmów reklamowych jeszcze przed rozpoczęciem działalności studia
 • Skupiliśmy się głównie na kampaniach zasięgowych, gdzie celem było wyświetlenie wideo

Rezultaty:

 • Podpisanych ponad 200 długoterminowych umów (najwięcej na 18 miesięcy)
 • Ponad 3 000 000 wyświetleń reklam na terenie województwa podkarpackiego
Kurs będzie odbywał się w okresie 3 miesięcy, tj. wrzesień-październik-listopad 2023 r. Zjazdy stacjonarne będą odbywać się w: Warszawie*, Krakowie*, Łodzi*
*O dokładnym miejscu i adresie zjazdu poinformujemy uczestników najpóźniej na 14 dni przez terminem
 
Zjazdy stacjonarne odbędą się w następujących terminach*:
 • 16-17.09.2023 oraz 23-23.09.2023
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
 • 14 i 22.10.2023 r.:
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
 • 18 i 19.11.2023 r.:
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
*O dokładnej dacie zjazdu poinformujemy uczestników najpóźniej na 14 dni przez terminem
 • 2.12.2023 r. – zakończenie kursu i wręczenie certyfikatów (offline).
 
Spotkania LIVE w ramach Kursu będą prowadzone według harmonogramu, który zostanie opublikowany w lipcu 2023 roku na Grupie na platformie Facebook.