Jakie wyniki daje współpraca z agencją marketingu online KAMAN? Oto podsumowanie 2020.

Jeżeli jesteś ciekaw, jakie wyniki przyniosła swoim klientom nasza agencja – zobacz podsumowanie za rok 2020.
Czas czytania 3 minut

Poprzedni rok osoby decyzyjne w firmach zapamiętają na długo. Transformacja sposobu komunikacji i przesunięcie uwagi klienta w stronę Internetu nigdy wcześniej nie następowało tak szybko. Wiele osób zostało postawionych przed trudnymi wyborami, które oznaczały w wielu branżach “być albo nie być”. Jak na tle tych zmian wypadają wyniki agencji marketingu online? Jak prezentują się liczby najważniejsze dla klientów agencji? 

Biurko w agencji marketingowej online

Sprzedaż, dzięki marketingowi online

Ponad 9.500.000.00 zł przychodu wygenerowane w ostatnim roku dla wszystkich klientów, dzięki wszystkim działaniom marketingowym. Wliczamy w to zarówno bezpośrednie kampanie sprzedażowe dla e-commerce w Google, Facebooku i Instagramie, jak również wartość transakcji wygenerowanych dzięki pozyskanym leadom w kampaniach performance marketingu.

Wynik przychodowy dla klientów agencji marketingu online

Pozyskane leady

Przez 12 miesięcy nasza agencja marketingu online pozyskała 2475 osób chętnych do rozmowy o ofercie w branżach: samochodów premium, budowlanej, wykończenia wnętrz, ubezpieczeń, fotowoltaiki. Część z nich wynikała z odpowiednio opracowanej oferty i interesujących kreacji reklamowych, część ze stopniowego budowania wizerunku eksperta i powolnego przekonywania klientów do wiarygodności firmy, której kampanie prowadziliśmy. Obie formy, przy zachowaniu rozsądnego podejścia do współpracy dają zadowalające efekty i przychody rzędu np. 70.000.00 zł dziennie w wyniku odpowiednio zaprojektowanego lejka sprzedażowego.

Liczba potencjalnych klientów agencji marketingu online

Rekordowy ROAS z w E-commerce

Najlepszy wynik w branży odzieży specjalistycznej uzyskaliśmy w trzy ostatnie miesiące roku. Średni zwrot z jednej złotówki zainwestowanej w reklamy sprzedażowe wyniósł 30.11 zł w ciągu trzech miesięcy. W tym miejscu należy jednak uczciwie zaznaczyć, że oferta sklepu była wyjątkowo ciekawa. A także, że dla tego klienta był to najlepszy czas na intensywną reklamę w ciągu całego roku. Co najlepsze, w momencie pisania tego artykułu (14 stycznia) wyniki są jeszcze lepsze i zwrot z ROAS wynosi 32,61 zł. To cieszy i pokazuje, że reklamy w social media, jeśli dać im odpowiedni czas, mogą generować olbrzymie przychody w ecommerce.

Średni ROAS agencji marketingu online

Łączny zasięg kampanii – wskaźnik wciąż bardzo ważny

Ostatnie lata rozwoju marketingu internetowego dostarczają nam coraz to nowszych technologii mierzenia skuteczności marketingu i analizowania zachowań klientów. To bardzo dobry kierunek, ponieważ pozwala skuteczniej zarządzać przedsiębiorcom budżetami reklamowymi. Widzimy jednak, że w poprzednim roku kampanie zasięgowe były w przypadku wielu klientów kluczowe. A co najlepsze – będąc jedyną formą reklamy generowały bardzo zadowalający zwrot z inwestycji. Łącznie z wszystkimi kampaniami w poprzednim roku dotarliśmy do ponad 6.000.000 osób, a kampanie wyświetlono ponad 24.000.000 razy.

Liczba wyśietleń kampanii agencji marketingu online

Budżety reklamowe – czym wyższe tym lepiej

Przez cały rok nasza agencja szukała balansu pomiędzy kreatywnością i growth marketingiem, a odpowiednio dużymi budżetami marketingowymi. Uważamy, że przy obecnej ilości komunikatów i reklam, jakie użytkownik widzi każdego dnia, nawet najbardziej kreatywne kampanie i pomysły wymagają wsparcia odpowiednio wysokim budżetem reklamowym, ponieważ bez tego cała praca kreatywna jest skazana na porażkę. 

Budżet kampanii agencji marketingu online

Podsumowując

Myślimy, że warto podsumowywać pewne rzeczy w takiej formie, ponieważ cieszy nas każda zrealizowana dla klientów sprzedaż. Przekonamy się dzięki temu wpisowi również, jak poprzedni rok wpłynął na podejście przedsiębiorców do marketingu internetowego. Możliwe, że tym razem wyciągniemy wnioski z trudnych czasów i przygotujemy się dzięki temu lepiej na nadchodzące lata. 

Być może chciałbyś porozmawiać o możliwości współpracy i być w kolejnym roku częścią tych wyników.
Jeśli tak, wypełnij proszę brief w linku poniżej, dzięki temu lepiej przygotujemy się do rozmowy:

https://kamansocialmedia.typeform.com/to/mFGPvw61

Przychód klientów agencji marketingu internetowego

The form you have selected does not exist.

Lepsze wyniki marketingu bez zwiększania budżetu.

Pobierz darmowy ebook i dowiedz się, jak dzięki zmianie swojego podejścia do zarządzania marketingiem osiągać lepsze efekty przy tym samym budżecie. Zapoznaj się z najlepszymi praktykami współpracy opartymi na problemach jakie rozwiązaliśmy u klientów.

Pobierając go otrzymasz też newsletter KAMAN. To jedna wskazówka tygodniowo o tym jak poprawić Twój marketing.

Ostatnie najciekawsze artykuły

Mężczyzna rysuje na tablicy żarówki jako pomysły w strategii marketingowej
Bez kategorii

Plan marketingowy – przykłady i omówienie realizacji

Czas czytania 4 minut Skuteczny plan marketingowy to sposób na to, by przyciągnąć potencjalnych klientów i dotrzeć do wybranej grupy docelowej. Marketing plan jest przeważnie elementem szerszej strategii. Często

Rezultaty:

Wygenerowane 142 836,50 zł sprzedaży w przeciągu 5 miesięcy współpracy

Ponad 9 – krotny zwrot z inwestycji dla klienta sprzedającego produkty dla dzieci

Wyzwanie:

Duża marka produktów do włosów – dostępna w drogeriach, sklepach stacjonarnych oraz innych sklepach internetowych – chciała wzmocnić sprzedaż produktów przez swój własny sklep. Dodatkowym wyzwaniem było stworzenie lejka sprzedażowego, w którym pokazujemy działania, opinie oraz efekty stosowania produktów. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Podział lejka sprzedażowego na różne segmenty odbiorców, w zależności od tego czy znają markę lub czy widzą reklamy produktów pierwszy raz

 • Podział optymalizacji na grafiki przedstawiające różne produkty i na różne zainteresowania oraz dane behawioralne jak zdrowe włosy, serum do włosów, utrata włosów, produkty do włosów itp.

 • Testowanie różnego typu grafik np. przedstawiających działanie produktów oraz ich efekty po określonym czasie stosowania. Dodatkowo wzmocniliśmy to działanie o przejrzystą komunikację i przykuwające oko grafiki

Rezultaty:

Koszt zakupu: 13,79 zł
Ilość zakupów: 759
Łączną wartość zakupów: 80 273,91 zł
ROAS (zwrot z inwestycji) : 7,67

Wyzwanie:

Klientka z wieloletnim doświadczaniem na rynku chciała pozyskać jak najwięcej nowych klientek, na zakup drogiego sprzętu do elektrostymulacji. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

Przygotowanie wideo do reklam, nagranie webinaru oraz wykonanie kilkudziesięciu zdjęć

Stworzenie landing page z możliwością zapisania się (zostawienia adresu email) do obejrzenia darmowego webinaru

Przygotowanie kampanii typu Lead Ads, do pozyskiwania kontaktów bezpośrednio w środowisku Facebooka

Utworzenie automatycznej kolejki maili z merytoryczną treścią i możliwością umówienia się na rozmowę przez Calendy

Przygotowanie konta na Calendly z zapisami na 30-minutową rozmowę

Rezultaty:

W ciągu czterech miesięcy uzyskaliśmy 434 leady (adresy e-mail lub numer telefonu).

Co miesiąc wzrost liczby pozyskanych leadów o ok. 30%

Ponad 600 000 wyświetleń reklam na Facebooku i Instagramie.

Rezultaty:

Ponad 600 zakupów o łącznej wartości 312,000 zł, dla sklepu internetowego sprzedającego buty online Zwrot z inwestycji na poziomie 700%

Wyzwanie:

Jak sprawić, żeby okulary przeciwsłoneczne sprzedawały się przez cały rok? Jak dotrzeć do osób, dla których kupno okularów za 1500 złotych jest czymś naturalnym?

Takie wyzwania czekały na nas w przypadku tego klienta.

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Wykorzystanie nagrywanych przez właścicielkę wideo, według naszych wytycznych.
 • Ciągłe rozbudowywanie bazy fanów na Instagramie, poprzez skuteczne kampanie na pozyskanie nowych obserwujących.
 • Kampania delikatnie przepychająca do zakupu w sklepie internetowym.
 • Mocne wykorzystanie wiadomości prywatnych na Instagramie, jako główny kanał sprzedażowy.

Rezultaty:

W trzy miesiące liczba wysyłanych wiadomości prywatnych na IG wzrosła o ok. 40%, a wartość zamówień o ok. 175%.

Pozyskaliśmy ponad 6000 nowych obserwatorek w pięć miesięcy.

Ponad 2 000 000 wyświetleń reklam na Facebook i Instagramie.

Wyzwanie:

W czasie pandemii sklep stacjonarny przeniósł swoją sprzedaż również do sieci. Przypadek jakich wiele. Jak dobre wyniki stacjonarne przełożyć na dobre wyniki online, bez sprzedaży własnych produktów?

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Przygotowanie struktury lejka sprzedażowego, z podziałem na górną część lejka oraz na remarketing

 • Dostosowanie zdjęć do odbiorców i pokazanie czym się zajmuje klient – ma zarówno felgi jak i całe komplety opon, ma asortyment do różnych modeli oraz dodatkowo, że istnieją różne formy finansowania zakupu

 • Opracowaliśmy w social media nowe grupy odbiorców, nowe kreacje reklamowe oraz uruchomiliśmy kampanie, dopasowane do nowych klientów z innego targetu niż dotychczas

Rezultaty:

Pozyskanie ponad 5000 nowych obserwatorów na Instagramie. Koszt pozyskania nie przekroczył 1 zł za osobę.

Wzrost liczby transakcji o ponad 400% patrząc rok do roku. W pół roku z poziomu ok. 75 zamówień miesięcznie doszliśmy do poziomu ponad 380 zamówień miesięcznie.

Sklep stacjonarny notuje rekordowe zyski, gdzie sprzedaje m.in. foteliki samochodowe (również promowane przez nas).

Wyzwanie:

Klient prowadzący usługi samochodowe (renowacja, naprawa, sprzedaż felg) chciał sprzedawać więcej przez swój sklep internetowy, w głównej mierze skupiając się na sprzedaży opon, felg oraz całych zestawów do samochodów. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Przygotowanie struktury lejka sprzedażowego, z podziałem na górną część lejka oraz na remarketing

 • Dostosowanie zdjęć do odbiorców i pokazanie czym się zajmuje klient – ma zarówno felgi jak i całe komplety opon, ma asortyment do różnych modeli oraz dodatkowo, że istnieją różne formy finansowania zakupu

 • Opracowaliśmy w social media nowe grupy odbiorców, nowe kreacje reklamowe oraz uruchomiliśmy kampanie, dopasowane do nowych klientów z innego targetu niż dotychczas

Rezultaty:

Budżet: 2,000 euro/ miesięcznie
Ilość zakupów: 103
Łączną wartość zakupów: 86 271,45 euro
ROAS (zwrot z inwestycji) : 17,25

Wyzwanie:

Nasza Klientka posiada markę osobistą i jest już znana w świecie korektorów tekstu. Zgłosiła się do nas, abyśmy pomogli jej wygenerować rekordowy przychód sprzedaży jej flagowego produktu czyli kursu online przygotowującego do zawodu korektora.
Okno sprzedażowe trwało 10 dni i poprzedzone było bezpłatnym webinarem połączonym z warsztatami.

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • kampanię zapisów na listę oczekujących, aby ogrzewać grupę odbiorców poprzez kampanię mailingową stworzoną przez klientkę
 • kampanię na zapisy na darmowy webinar, aby jak najwięcej nowych osób dowiedziało się, na czym polega praca korektora
 • kampanię remarketingową do osób z listy oczekujących oraz uczestników webinaru
 • kampanię sprzedażową do tzw. “zimnego ruchu”
  kampanię na obserwujących na Instagramie

Rezultaty:

Klientka oczekiwała minimum powtórzenia wyniku z poprzedniej edycji kursu. Każda wartość powyżej, miała dać klientce dużą satysfakcję z osiągniętego wyniku. Zapowiedzi w postaci kampanii mailingowej do listy oczekujących oraz zapisy na bezpłatny webinar pozwoliły nam stworzyć wartościowe grupy odbiorców, do których powróciliśmy z komunikatami sprzedażowymi, po otwarciu okna sprzedażowego. Dzięki tym działaniom, już pierwszego dnia sprzedaży, klienci złożyli aż 26% wszystkich zamówień! Osoby niezdecydowane, które nie dokonały jeszcze zakupu, a miały wcześniej styczność z marką, ostatniego dnia otrzymały komunikat o ostatniej szansie na zdobycie nowych umiejętności. Końcowy wynik sprzedażowy był niemal DWUKROTNIE wyższy, niż w poprzedniej edycji. To na tyle dobry wynik, że klientka podjęła decyzje o kontynuowaniu współpracy i przygotowaniu kolejnych produktów, które z sukcesem pomożemy jej sprzedać.

Wyzwanie:

Gabriel przychodził do nas z niczym. Miał jedynie rozgrzebany lokal z wizją studia treningu EMS w Rzeszowie. Marketing budowaliśmy więc od zera.

W tej branży klienci wiążą się głównie na umowy – na 12 lub 18 miesięcy. Jak ich pozyskać?

Zaproponowaliśmy po kolei:

 

 • Od początku postawiliśmy na komunikacje bezpośrednią, czyli telefony i wiadomości prywatne
 • Studio do dzisiaj nie posiada swojej strony internetowej, więc opieramy się tylko na działaniach w social mediach
 • Gabriel i Agnieszka, według naszych wytycznych, przygotowali wiele filmów reklamowych jeszcze przed rozpoczęciem działalności studia
 • Skupiliśmy się głównie na kampaniach zasięgowych, gdzie celem było wyświetlenie wideo

Rezultaty:

 • Podpisanych ponad 200 długoterminowych umów (najwięcej na 18 miesięcy)
 • Ponad 3 000 000 wyświetleń reklam na terenie województwa podkarpackiego
Kurs będzie odbywał się w okresie 3 miesięcy, tj. wrzesień-październik-listopad 2023 r. Zjazdy stacjonarne będą odbywać się w: Warszawie*, Krakowie*, Łodzi*
*O dokładnym miejscu i adresie zjazdu poinformujemy uczestników najpóźniej na 14 dni przez terminem
 
Zjazdy stacjonarne odbędą się w następujących terminach*:
 • 16-17.09.2023 oraz 23-23.09.2023
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
 • 14 i 22.10.2023 r.:
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
 • 18 i 19.11.2023 r.:
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
*O dokładnej dacie zjazdu poinformujemy uczestników najpóźniej na 14 dni przez terminem
 • 2.12.2023 r. – zakończenie kursu i wręczenie certyfikatów (offline).
 
Spotkania LIVE w ramach Kursu będą prowadzone według harmonogramu, który zostanie opublikowany w lipcu 2023 roku na Grupie na platformie Facebook.