Współpraca z agencją marketingu online – kiedy to się opłaca?

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy firma powinna współpracować z agencją marketingową, koniecznie przeczytaj ten artykuł.
Czas czytania 7 minut

Nie ulega wątpliwości, że w 2021 roku marketingu internetowego potrzebuje każdy. Ilość komunikatów, jakie widzą nasi klienci jest tak duża, że powiedzenie: “dobry produkt obroni się sam” można włożyć między bajki.

Z tego powodu pojawiają się w głowie przedsiębiorcy pytania: “jak pomoże mi zespół marketingu internetowego, kiedy prowadzić działania samodzielnie, a kiedy warto zbudować własny dział marketingu”.

W tym artykule jako właściciel KAMAN zaprezentuję moje podejście, które podoba się naszym klientom. Kiedy współpraca z teamem marketingu online, lub social media jest opłacalna?

Wersja do słuchania: Podcast ToM- Tomek o Marketingu

W czym może pomóc firmie agencja marketingowa, lub social media?

Przegląd rynku:

Pracując w danej branży na co dzień, prawdopodobnie “zjadłeś zęby” na tym, co oferujesz i doskonale znasz branżę, potrzeby klientów i potencjał swojej firmy. To Twoje mocne strony.

Podobnie jest ze specjalistami od promocji i mediów społecznościowych. Poprzez współpracę z firmami z różnorodnych branż mają bardzo dobry przegląd tego, co aktualnie działa na rynku reklamy internetowej i mogą dopasować do Twojej firmy najbardziej optymalną strategię, na którą niekoniecznie musisz wpaść samodzielnie.

Ta ekspertyza oszczędza często setki godzin i kilkadziesiąt tysięcy złotych zmarnowanych na samodzielnym dochodzeniu do skutecznych strategii marketingu online. 

Prosty przykład:

Wielu właścicieli firm, pamiętając nachalne telefony straszące końcem świata, decyduje się na początku działań marketingowych na pozycjonowanie (tzw. seo), licząc że jednym kanałem zmienią marketing firmy w sukces.

Pozycjonowanie okazuje się jednak skuteczne dopiero w długim terminie i np. dla sklepów internetowych, które potrzebują generować ruch “od zaraz” może być złym wyborem. Bez właściwej strategii i doradcy, prawdopodobnie nikt nie zwiększy dobrowolnie budżetu na google, czy content marketing, a to często znacznie szybsze sposoby rozwijania niektórych firm w internecie.

Procesy wdrożeniowe:

Prawdopodobnie jeden z najmocniejszych argumentów, dla których warto “zmusić się” do rozpoczęcia prac z zespołem marketingu internetowego jak najszybciej.

Obojętne, jakie usługi oferujesz, Twoje doświadczenie w obsłudze klienta zawsze będzie skutkować lepszym efektem, niż gdyby klient miał próbować zrobić to samodzielnie.

Identycznie jest przy współpracy z zewnętrznym zespołem. Poprawnie przeprowadzony proces wdrożenia kampanii reklamowej zajmuje maksymalnie 2-3 miesiące.

Gdy jednak ktoś z klientów próbuje realizować to samodzielnie proces rozciąga się na 3-4 lata. Pytanie czy naprawdę nie było możliwości wykorzystania tego czasu lepiej?

Profesjonalizm i lepsze wyniki z tym samym budżetem:

Jest ogromne prawdopodobieństwo, że zespół marketingu internetowego wykona pracę na zdecydowanie wyższym poziomie, niż jedna osoba łącząca ich kompetencje. 

Dlatego, jeżeli współpracujesz z zespołem w agencji marketingu internetowego, Twoje kreacje reklamowe przygotowują na najwyższym poziomie m.in.: 

 • doświadczony grafik, który ma przegląd aktualnych trendów i doskonale wie “co się klika”,
 • nad tekstami spędza czas osoba pisząca je zawodowo i doskonale orientująca się w tym, jak zaprezentować Twoje mocne strony w formie pisanej,
 • kampaniami w Google Ads czy Facebook Ads zarządzają osobni specjaliści, dla których statystyki, wykresy i liczby w panelu reklamowym to chleb powszedni, więc prawdopodobnie oszczędzą Ci tysięcy złotych, które potencjalnie zmarnowałbyś na testy próbując realizować takie działania wewnętrznie,
 • materiały wideo również przygotuje profesjonalny zespół, który doradzi jak powinny one wyglądać, by zrealizować Twój cel, opracuje scenariusze, czy wypowiedzi osób w filmie, a także pomoże na planie nagraniowym. 

Finalnie cały proces będzie wyglądał tak, jak tego oczekujesz, a zajmie 10x mniej czasu niż, gdyby firma próbowała to zrealizować samodzielnie. Obojętne więc jaką masz ofertę, jest duże prawdopodobieństwo, że specjaliści zakomunikują ją skuteczniej.

Współpraca z zewnętrznym zespołem marketingu a odciążenie zespołu w firmie

Uważam, że w większości firm z obrotami 0,5-20 mln złotych rocznie outsourcing marketingu internetowego do zewnętrznej agencji jest zdecydowanym usprawnieniem codziennej pracy.

Gdy jeszcze obie strony dbają o precyzyjną komunikację, układają się z tego najlepsze i najbardziej efektywne współprace. Najważniejszym efektem, jaki odczuwa zarząd, właściciel czy managerowie jest znacznie mniej zadań, jakich trzeba dopilnować w codziennej pracy.

W wielu wypadkach przy dobrze poprowadzonej współpracy, osobom koordynującym agencję pozostaje jedynie obsługa zapytań z kampanii, pomiar wyników, oraz konsultowanie z zewnętrznym zespołem marketingu internetowego kolejnych planów rozwojowych. To znacząca oszczędność czasu!

Przejmujemy natomiast kilkadziesiąt codziennych aktywności, takich jak:

 • codzienny nadzór nad kampaniami reklamowymi
 • kompleksowa weryfikacja skuteczności poszczególnych kampanii/ grup odbiorców/ kreacji reklamowych
 • planowanie contentu
 • tworzenie contentu
 • publikacje
 • analiza trendów rynkowych
 • dbanie o spójność wizualną komunikatów

Dzięki temu kadra zarządzająca ma możliwość skupienia się na faktycznym zarządzaniu, zamiast na micromanagemencie. W ten sposób możesz nabrać większej skali, a sprzedaż produktów lub usług wzrosnąć.

W czym nie pomoże współpraca z agencją marketingu

Warto mieć świadomość, że mimo skuteczności dobrych agencji, samo podjęcie współpracy nie naprawi wszystkich bolączek firmy. 

Jakość oferty

Prawdopodobnie większość agencji nie będzie mogło poprawić Twojej usługi czy produktu, ponieważ to ekspertyza, jakiej trudno oczekiwać po zewnętrznym zespole. Zespół agencji nie będzie mógł też wpłynąć na aktualną konkurencję oraz podaż i popyt w branży, jaką Twoja firma wybrała.

Konkurencja

Poza kontrolą pozostają również inne firmy rywalizujące o klienta z Twojej grupy docelowej. Ponadto, jeśli problemem w firmie nie jest marketing, lecz sprzedaż, czy obsługa klienta, to często zewnętrzny zespół nie rozwiąże tego wyzwania nawet najlepszą reklamą.

Jakie warunki powinna spełnić firma, aby współpraca z agencją marketingową była opłacalna

Przychody wyższe niż 500.000 zł rocznie

Kryteriów, jakie można przyjąć jest wiele, dlatego na potrzeby tego artykułu uogólnijmy je do rocznego przychodu firmy. W branży przyjmuje się, że budżet na marketing to pomiędzy 5-25% całego przychodu.

Uśredniając, współpraca będzie zaczynała się od 2.500 zł netto miesięcznie. Do tego warto doliczyć podobną kwotę na zakup mediów (reklamy Facebook, Instagram, Google, Youtube).

Szybko okazuje się więc, że aby firma była w stanie unieść w budżecie takie wydatki, powinna mieć roczne przychody powyżej 500.000 zł.

Jak rozwijać swój marketing, gdy Twoje przychody są niższe i nie masz innego źródła finansowania?

 • Szkolenia – im bardziej wyedukowany będziesz, tym lepiej będzie Ci odpowiednio zarządzać ograniczonym budżetem. Na dłuższą metę w przypadku rozwoju firmy ta wiedza zaprocentuje, bo właściwie rozliczysz efekty działań freelancera lub agencji. 
 • Freelancing– freelancer prawdopodobnie zaoferuje niższą jakość usług niż agencja reklamowa (bo fizycznie trudno jest pogodzić tak różnorodne kompetencje). Może okazać się jednak znacznie tańszy i dzięki temu umożliwi Ci delegowanie części najbardziej obciążających działań marketingowych.

Nastawienie na współpracę i komunikację

Kluczowym aspektem niezależnie od przychodów firmy jest komunikacja. Sporadycznie zdarza się, że firma zamawiająca marketing oczekuje, że specjaliści sami domyślą się, co dzieje się i wprowadzą odpowiednie zmiany z wyprzedzeniem.

Niestety nikt nie ma szklanej kuli, dlatego niezbędne jest odpowiednio dojrzałe komunikowanie swoich oczekiwań wobec drugiej strony.

Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w początkowych miesiącach współpracy, gdzie obie strony weryfikują swoje oczekiwania w praktyce. Warto mieć na uwadze, że po drugiej stronie znajdują się specjaliści, których celem jest pomoc w realizacji celów firmy w najbardziej efektywny sposób. Takie podejście praktycznie eliminuje jakiekolwiek problemy.

Należy wyznaczyć do współpracy osobę kompetentną i decyzyjną na odpowiednim poziomie.

Jeżeli główną osobą decyzyjną w firmie jest jej właściciel, zdarza się, że przy natłoku zadań i rozwoju biznesu bardzo szybko z powodu braku czasu staje się to ograniczeniem dla rozwijania działań marketingowo sprzedażowych.

Podobnie jest, gdy do współpracy wyznaczony jest manager zbyt mocno obciążony innymi zadaniami. Delegowanie tak odpowiedzialnej funkcji jak komunikacja do osoby początkującej lub stażysty skutkuje niską jakością współpracy.

Powodem są braki w kompetencjach i uprawnień. W każdym zespole należy to wyważyć indywidualnie i po prostu monitorować, czy nie nadchodzi czas przekazania obowiązków na niższy szczebel. Jednocześnie nadając wyznaczonej osobie odpowiednie uprawnienia.

Kiedy współpraca z agencją to nie najlepszy pomysł?

 • Gdy to Twój pierwszy biznes i nie masz żadnego stałego źródła dochodu. Zdecydowanie odradzamy wtedy agencje reklamowe, bo wynagrodzenie specjalistów pochłonie cały i tak skromny budżet.
 • Gdy z natury uprawiasz tzw. micromanagement i uważasz, że “wszystko zrobisz najlepiej”. To największa przeszkoda w rozwijaniu firmy i podejmowaniu tego rodzaju współpracy. 
 • Gdy jakiekolwiek problemy są dla Ciebie sygnałem do zrywania współpracy i oczekujesz jedynie pozytywnych informacji. Takie podejście wprowadza do współpracy zbyt dużo napięcia i finalnie nie pozwala ekspertom realizować skutecznych strategii. 
 • Gdy oczekujesz efektów “od razu”. Marketing to tzw. bomba z opóźnionym zapłonem. W tym procesie nikt nie kontroluje wszystkich elementów. Dlatego oczekiwanie, że od pierwszego tygodnia współpracy kampanie będą rentowne i od razu trafi się najlepsza strategia reklamowa jest błędne. 

Kiedy warto zbudować własny dział marketingu

 • Gdy firma generuje obroty powyżej 20 mln rocznie i więcej. Wtedy koszty działu marketingu z prawdziwego zdarzenia są do przyjęcia i można myśleć o zbudowaniu solidnego wewnętrznego zespołu. 
 • Gdy branża, jaką zajmuje się firma jest naprawdę ściśle specjalistyczna i wymaga ekstremalnie dopasowanych działań. Szacujemy, że to mniej niż 0,1% wszystkich współprac na linii agencja-klient. 
 • Gdy mamy kompetencje, aby ocenić jak solidny dział marketingu powinien wyglądać i jakie zadania realizować.

Podsumowując

Nie potrafię być obiektywny, ponieważ prowadzę agencję. Widzę, że dla 90% zgłaszających się firm o właściwym poziomie obrotów i nastawieniu na dialog udaje się wypracować świetne kampanie i efektywnie rozwijać przedsiębiorstwa klientów. 

Jednak, współpraca z agencją marketingu online nigdy nie da gwarantowanego zysku. A to dlatego, że czynników decydujących o skuteczności kampanii, czy sprzedaży jest bardzo wiele.

Gdybym miał dać jedną radę, przed wyborem firmy do współpracy, powiedziałbym: porozmawiaj. Czasami nawet kilkukrotnie. To pozwala wyjaśnić większość wątpliwości i określić dokładniej cele i sposób w jaki je zrealizujecie.

Klientom, którym pomagamy działać w internecie budujemy np:

 • 100% wzrost sprzedaży w 8 miesięcy w 2020 roku
 • Obecność w mediach od zera, do wiarygodnego eksperta w rok
 • Strategia reklamowa na przedłużenie sezonu z 4 miesięcy, do 10
 • Prowadzimy komunikaty reklamowe w mediach dla ponad 30 firm miesięcznie
 • Wspieramy w marketingu tysiące przedsiębiorców rocznie przez szkolenia i audyty.

Czy jednak jesteśmy cudowną agencją bez wad?

Niekoniecznie. Jak w każdym biznesie, nawet najlepsi mają porażki, złe decyzje czy założenia. To co jednak powoduje, że tworzymy coraz lepsze kampanie z klientami, to właśnie odpowiednia komunikacja i szacunek.

Sprawdź czy będzie to pasowało Tobie i wyślij zapytanie o działania marketingowe lub opracowanie treści content marketingowych. Wierzymy, że marketing internetowy i marketing treści to najlepsza obecnie reklama dla osiągnięcia celu większości przedsiębiorców.

Lepsze wyniki marketingu bez zwiększania budżetu.

Pobierz darmowy ebook i dowiedz się, jak dzięki zmianie swojego podejścia do zarządzania marketingiem osiągać lepsze efekty przy tym samym budżecie. Zapoznaj się z najlepszymi praktykami współpracy opartymi na problemach jakie rozwiązaliśmy u klientów.

Pobierając go otrzymasz też newsletter KAMAN. To jedna wskazówka tygodniowo o tym jak poprawić Twój marketing.

Ostatnie najciekawsze artykuły

Rezultaty:

Wygenerowane 142 836,50 zł sprzedaży w przeciągu 5 miesięcy współpracy

Ponad 9 – krotny zwrot z inwestycji dla klienta sprzedającego produkty dla dzieci

Wyzwanie:

Duża marka produktów do włosów – dostępna w drogeriach, sklepach stacjonarnych oraz innych sklepach internetowych – chciała wzmocnić sprzedaż produktów przez swój własny sklep. Dodatkowym wyzwaniem było stworzenie lejka sprzedażowego, w którym pokazujemy działania, opinie oraz efekty stosowania produktów. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Podział lejka sprzedażowego na różne segmenty odbiorców, w zależności od tego czy znają markę lub czy widzą reklamy produktów pierwszy raz

 • Podział optymalizacji na grafiki przedstawiające różne produkty i na różne zainteresowania oraz dane behawioralne jak zdrowe włosy, serum do włosów, utrata włosów, produkty do włosów itp.

 • Testowanie różnego typu grafik np. przedstawiających działanie produktów oraz ich efekty po określonym czasie stosowania. Dodatkowo wzmocniliśmy to działanie o przejrzystą komunikację i przykuwające oko grafiki

Rezultaty:

Koszt zakupu: 13,79 zł
Ilość zakupów: 759
Łączną wartość zakupów: 80 273,91 zł
ROAS (zwrot z inwestycji) : 7,67

Wyzwanie:

Klientka z wieloletnim doświadczaniem na rynku chciała pozyskać jak najwięcej nowych klientek, na zakup drogiego sprzętu do elektrostymulacji. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

Przygotowanie wideo do reklam, nagranie webinaru oraz wykonanie kilkudziesięciu zdjęć

Stworzenie landing page z możliwością zapisania się (zostawienia adresu email) do obejrzenia darmowego webinaru

Przygotowanie kampanii typu Lead Ads, do pozyskiwania kontaktów bezpośrednio w środowisku Facebooka

Utworzenie automatycznej kolejki maili z merytoryczną treścią i możliwością umówienia się na rozmowę przez Calendy

Przygotowanie konta na Calendly z zapisami na 30-minutową rozmowę

Rezultaty:

W ciągu czterech miesięcy uzyskaliśmy 434 leady (adresy e-mail lub numer telefonu).

Co miesiąc wzrost liczby pozyskanych leadów o ok. 30%

Ponad 600 000 wyświetleń reklam na Facebooku i Instagramie.

Rezultaty:

Ponad 600 zakupów o łącznej wartości 312,000 zł, dla sklepu internetowego sprzedającego buty online Zwrot z inwestycji na poziomie 700%

Wyzwanie:

Jak sprawić, żeby okulary przeciwsłoneczne sprzedawały się przez cały rok? Jak dotrzeć do osób, dla których kupno okularów za 1500 złotych jest czymś naturalnym?

Takie wyzwania czekały na nas w przypadku tego klienta.

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Wykorzystanie nagrywanych przez właścicielkę wideo, według naszych wytycznych.
 • Ciągłe rozbudowywanie bazy fanów na Instagramie, poprzez skuteczne kampanie na pozyskanie nowych obserwujących.
 • Kampania delikatnie przepychająca do zakupu w sklepie internetowym.
 • Mocne wykorzystanie wiadomości prywatnych na Instagramie, jako główny kanał sprzedażowy.

Rezultaty:

W trzy miesiące liczba wysyłanych wiadomości prywatnych na IG wzrosła o ok. 40%, a wartość zamówień o ok. 175%.

Pozyskaliśmy ponad 6000 nowych obserwatorek w pięć miesięcy.

Ponad 2 000 000 wyświetleń reklam na Facebook i Instagramie.

Wyzwanie:

W czasie pandemii sklep stacjonarny przeniósł swoją sprzedaż również do sieci. Przypadek jakich wiele. Jak dobre wyniki stacjonarne przełożyć na dobre wyniki online, bez sprzedaży własnych produktów?

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Przygotowanie struktury lejka sprzedażowego, z podziałem na górną część lejka oraz na remarketing

 • Dostosowanie zdjęć do odbiorców i pokazanie czym się zajmuje klient – ma zarówno felgi jak i całe komplety opon, ma asortyment do różnych modeli oraz dodatkowo, że istnieją różne formy finansowania zakupu

 • Opracowaliśmy w social media nowe grupy odbiorców, nowe kreacje reklamowe oraz uruchomiliśmy kampanie, dopasowane do nowych klientów z innego targetu niż dotychczas

Rezultaty:

Pozyskanie ponad 5000 nowych obserwatorów na Instagramie. Koszt pozyskania nie przekroczył 1 zł za osobę.

Wzrost liczby transakcji o ponad 400% patrząc rok do roku. W pół roku z poziomu ok. 75 zamówień miesięcznie doszliśmy do poziomu ponad 380 zamówień miesięcznie.

Sklep stacjonarny notuje rekordowe zyski, gdzie sprzedaje m.in. foteliki samochodowe (również promowane przez nas).

Wyzwanie:

Klient prowadzący usługi samochodowe (renowacja, naprawa, sprzedaż felg) chciał sprzedawać więcej przez swój sklep internetowy, w głównej mierze skupiając się na sprzedaży opon, felg oraz całych zestawów do samochodów. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Przygotowanie struktury lejka sprzedażowego, z podziałem na górną część lejka oraz na remarketing

 • Dostosowanie zdjęć do odbiorców i pokazanie czym się zajmuje klient – ma zarówno felgi jak i całe komplety opon, ma asortyment do różnych modeli oraz dodatkowo, że istnieją różne formy finansowania zakupu

 • Opracowaliśmy w social media nowe grupy odbiorców, nowe kreacje reklamowe oraz uruchomiliśmy kampanie, dopasowane do nowych klientów z innego targetu niż dotychczas

Rezultaty:

Budżet: 2,000 euro/ miesięcznie
Ilość zakupów: 103
Łączną wartość zakupów: 86 271,45 euro
ROAS (zwrot z inwestycji) : 17,25

Wyzwanie:

Nasza Klientka posiada markę osobistą i jest już znana w świecie korektorów tekstu. Zgłosiła się do nas, abyśmy pomogli jej wygenerować rekordowy przychód sprzedaży jej flagowego produktu czyli kursu online przygotowującego do zawodu korektora.
Okno sprzedażowe trwało 10 dni i poprzedzone było bezpłatnym webinarem połączonym z warsztatami.

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • kampanię zapisów na listę oczekujących, aby ogrzewać grupę odbiorców poprzez kampanię mailingową stworzoną przez klientkę
 • kampanię na zapisy na darmowy webinar, aby jak najwięcej nowych osób dowiedziało się, na czym polega praca korektora
 • kampanię remarketingową do osób z listy oczekujących oraz uczestników webinaru
 • kampanię sprzedażową do tzw. “zimnego ruchu”
  kampanię na obserwujących na Instagramie

Rezultaty:

Klientka oczekiwała minimum powtórzenia wyniku z poprzedniej edycji kursu. Każda wartość powyżej, miała dać klientce dużą satysfakcję z osiągniętego wyniku. Zapowiedzi w postaci kampanii mailingowej do listy oczekujących oraz zapisy na bezpłatny webinar pozwoliły nam stworzyć wartościowe grupy odbiorców, do których powróciliśmy z komunikatami sprzedażowymi, po otwarciu okna sprzedażowego. Dzięki tym działaniom, już pierwszego dnia sprzedaży, klienci złożyli aż 26% wszystkich zamówień! Osoby niezdecydowane, które nie dokonały jeszcze zakupu, a miały wcześniej styczność z marką, ostatniego dnia otrzymały komunikat o ostatniej szansie na zdobycie nowych umiejętności. Końcowy wynik sprzedażowy był niemal DWUKROTNIE wyższy, niż w poprzedniej edycji. To na tyle dobry wynik, że klientka podjęła decyzje o kontynuowaniu współpracy i przygotowaniu kolejnych produktów, które z sukcesem pomożemy jej sprzedać.

Wyzwanie:

Gabriel przychodził do nas z niczym. Miał jedynie rozgrzebany lokal z wizją studia treningu EMS w Rzeszowie. Marketing budowaliśmy więc od zera.

W tej branży klienci wiążą się głównie na umowy – na 12 lub 18 miesięcy. Jak ich pozyskać?

Zaproponowaliśmy po kolei:

 

 • Od początku postawiliśmy na komunikacje bezpośrednią, czyli telefony i wiadomości prywatne
 • Studio do dzisiaj nie posiada swojej strony internetowej, więc opieramy się tylko na działaniach w social mediach
 • Gabriel i Agnieszka, według naszych wytycznych, przygotowali wiele filmów reklamowych jeszcze przed rozpoczęciem działalności studia
 • Skupiliśmy się głównie na kampaniach zasięgowych, gdzie celem było wyświetlenie wideo

Rezultaty:

 • Podpisanych ponad 200 długoterminowych umów (najwięcej na 18 miesięcy)
 • Ponad 3 000 000 wyświetleń reklam na terenie województwa podkarpackiego
Kurs będzie odbywał się w okresie 3 miesięcy, tj. wrzesień-październik-listopad 2023 r. Zjazdy stacjonarne będą odbywać się w: Warszawie*, Krakowie*, Łodzi*
*O dokładnym miejscu i adresie zjazdu poinformujemy uczestników najpóźniej na 14 dni przez terminem
 
Zjazdy stacjonarne odbędą się w następujących terminach*:
 • 16-17.09.2023 oraz 23-23.09.2023
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
 • 14 i 22.10.2023 r.:
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
 • 18 i 19.11.2023 r.:
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
*O dokładnej dacie zjazdu poinformujemy uczestników najpóźniej na 14 dni przez terminem
 • 2.12.2023 r. – zakończenie kursu i wręczenie certyfikatów (offline).
 
Spotkania LIVE w ramach Kursu będą prowadzone według harmonogramu, który zostanie opublikowany w lipcu 2023 roku na Grupie na platformie Facebook.