Szkolenie z social media i wideomarketingu w branży beauty

Niedawno przeprowadziłam szkolenie z wideomarketingu w Beauty Nova Centrum. Zobacz fotorelację oraz poznaj szczegóły. Przekonaj się, dlaczego warto wykorzystać wideo w marketingu online.
Czas czytania 4 minut

Jak wykorzystać social media i wideomarketing, by ciekawie zaprezentować pracę centrum beauty?

Jedną z najczęściej szkolących się u mnie branż jest właśnie beauty. Rozumie ona obecne potrzeby reklamy oraz znaczenie, jakie odgrywa marketing, a także media społecznościowe – i z chęcią z tego korzysta. Potencjał wizerunkowy jest tu wręcz niewyobrażalnie bogaty i warto go wykorzystać prezentując markę w mediach społecznościowych używając przy tym wiodącego obecnie trendu, czyli wideomarketingu i inne formy reklamy.

Jedną z firm, która zaufała mi w kwestii nauki o social media jest Beauty Nova Centrum z siedzibą w Łodzi. Beauty Nowa zajmuje się dystrybucją profesjonalnych kosmetyków, posiada bogatą ofertę zabiegów, ale i świadczy usługi jako specjalistyczne centrum szkoleniowe. Prześledź relację z naszego szkolenia, by przekonać się, że warto! Jakie działania marketingowe warto wdrożyć w branży beauty?

Szkolenie z wideomarketingu dla branży beauty

Szkolenie w branży beauty

Beauty Nova Centrum to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji i zabiegów kosmetycznych, umówić się na zabieg, bądź przyjść na organizowane tutaj szkolenie. Możliwości i dróg do pokazania tak rozbudowanego centrum jest naprawdę sporo i warto wykorzystać ten potencjał właśnie posługując się mediami społecznościowymi i wdrażając optymalne działania marketingowe! Program szkolenia w branży beauty był przygotowany z zakresu social media, a także nauki wideomarketingu. Celem było pokazanie zespołowi potencjału wideomarketingu, nauczenie kręcenia filmów reklamowych i wizerunkowych za pomocą smartfonów. Ponadto istotne znaczenie miało uświadomienie zespół, jak ich działalność widzą potencjalni klienci w Internecie.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia całego obiektu, bym mogła sprawdzić, jakie możliwości reklamy są na miejscu i opracować wstępny pomysł na kampanie reklamowe i konkretne działania marketingowe. Następnie przeszliśmy do części teoretycznej, podczas której zaprezentowałam znaczenie marki osobistej i jej odpowiedniej prezentacji w Sieci za pomocą wideo. Zobacz na zdjęciach, jak przebiegało szkolenie.

Grupa kursantów na szkoleniu z wideomarketingu dla branży beauty

Program szkolenia z zakresu social media

Podczas szkolenia wspólnie przejrzeliśmy media społecznościowe Centrum i ich ogólny marketing, by sprawdzić, co do tej pory wychodziło dobrze, a nad czym warto jeszcze popracować na potrzeby kampanii reklamowych i budowania wizerunku za pomocą wideo marketingu.

Przedstawiłam, co i w jaki sposób można pokazywać w social mediach, aby zbudować silną markę, zaprezentowałam case studies, oraz wskazałam na co zwracać uwagę pod kątem technicznym, aby pozyskiwać nowych klientów.

Przeanalizowaliśmy, co jest wyróżnikami Beauty Nova oraz jak zaakcentować silne strony wykorzystując do tego marketing online z naciskiem na Facebook i treści publikowane na Instagramie, tak aby zachęcić odbiorców treści. Jak się sprawdza wideo marketing w reklamie? Zespół już to wie!

Prowadząca szkolenie z wideomakreitngu

Podczas części teoretycznej omówiliśmy również zagadnienia związane z opiniami klientów w postaci nagrań wideo, o czym pisać i mówić, a także pokazałam zespołowi, w jaki sposób mogą pokazać się za pomocą lokalnych grup w mediach społecznościowych. Przydatne wskazówki na ten temat znaleźć można także w naszym artykule: Skąd wziąć pomysły na posty w social media? Poznaj 4 inspiracje!

Omówiliśmy również dotychczasowy marketing prowadzony przez markę, treści oferowanych szkoleń, profile na Facebook oraz Instagram. Szkolenie obejmowało też przekazanie wskazówek dotyczących kampanii reklamowych i prezentacji usług Centrum w tak atrakcyjny sposób, aby przyciągnąć nowych klientów. Zaprezentowałam również dobre przykłady nagrań. Oraz wskazałam, jak powinna się prezentować branża i jej posty, tak aby nawiązać relacje z nowymi klientami.

Nauka nagrywania krótkich filmów

Praktyczne ćwiczenia w social mediach

Kolejnym elementem naszego spotkania były zajęcia praktyczne. Skupiliśmy się na trenowaniu nagrywania relacji i filmów na potrzeby prezentacji w social media. Filmy montowaliśmy w każdym miejscu Centrum, aby były możliwie jak najbardziej zróżnicowane. Tym samym stały się ciekawsze w zakresie pokazania usług świadczonych przez markę. Uczestnicy ćwiczyli tworzenie filmów produktowych oraz sposoby uchwycenia kulis ich pracy. Wszystko to w taki sposób, aby zaprezentować swój biznes z jak najlepszej strony.

Wspólny montaż filmu na szkoleniu z wideomarketingu

Zabawy z marketingiem branży beauty

Ostatnią częścią szkolenia była nauka montażu nagrywanych filmów na potrzeby Facebook i Instagram. Pracownicy Beauty Nova Centrum dowiedzieli się, z jakich aplikacji do edycji wideo warto korzystać. Przekonali się, że telefonem również można stworzyć świetne filmy reklamujące biznes i usługi Centrum! Szkolenie obejmowało też prezentację tricków przydatnych do montażu i wskazówki związane z aspektami technicznymi. Podczas kursu wskazałam także, jak publikować treści wideo oraz jak je wykorzystać na potrzeby kampanii marketingowych i reklamy, aby zainteresować nowe klientki.

Zobacz film z przebiegu szkolenia

To było owocne 6 godzin szkolenia. Cieszę się, że mogłam poznać drużynę Beauty Nova Centrum. I podczas kursu przekazać im swoją wiedzę i doświadczenie na temat prezentacji branży i marki na Facebook i Instagram. Na takich szkoleniach można naprawdę efektywnie spędzić czas i nauczyć się, jak rozwinąć marketing.

Obejrzyj opinie naszych klientów na temat szkoleń

Jeśli uważasz, że Tobie również przyda się pomoc w kreowaniu ciekawych treści na social media – uzupełnij brief i przekonaj się, co możemy razem zrobić! Skorzystaj z naszych szkoleń, a dowiesz się, w jaki sposób rozkręcić marketing dla swojej branży.

Lepsze wyniki marketingu bez zwiększania budżetu.

Pobierz darmowy ebook i dowiedz się, jak dzięki zmianie swojego podejścia do zarządzania marketingiem osiągać lepsze efekty przy tym samym budżecie. Zapoznaj się z najlepszymi praktykami współpracy opartymi na problemach jakie rozwiązaliśmy u klientów.

Pobierając go otrzymasz też newsletter KAMAN. To jedna wskazówka tygodniowo o tym jak poprawić Twój marketing.

Ostatnie najciekawsze artykuły

Marketing internetowy

6 systemów CMS, które musisz znać!

Czas czytania 9 minut Wybór odpowiedniego systemu zarządzania treścią (CMS) może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej strony internetowej lub aplikacji. Możliwości pod tym względem masz całkiem sporo. Jedne