Wykład z wideo marketingu na seminarium uczelni ASBIRO

Wykład z wideo marketingu na uczelni. Sprawdź, czego dowiedzieli się studenci i zyskaj dawkę przydatnych informacji.
Czas czytania 4 minut

Uczelnia ASBIRO to miejsce, gdzie młodzi ludzie szkolą się z biznesu. Jej wyróżnikiem jest to, że wykładają tam wyłącznie doświadczeni przedsiębiorcy, którzy mogą poszczycić się sukcesami w biznesie. Dzięki temu studenci uczą się biznesu od najlepszych. Obecnie władze uczelni postawiły duży nacisk na edukowanie swoich studentów w zakresie promowania firm w Sieci. A jak wiadomo współcześnie bez tego nie sposób liczyć na prężny rozwój firm i marek. Cieszę się, że uczelnia zauważyła potrzebę nauki w tym dziale marketingu – oznacza to, że myślą przyszłościowo, nie pozostając w starych trendach i ramach.

Wykład z wideo marketingu dla studentów ASBIRO

Jakiś czas temu miałam przyjemność poprowadzić dla studentów ASBIRO wykład z wideo marketingu, który trwał przeszło 70 minut. Studenci słuchali o tym, jakie wideo tworzyć i publikować w social mediach, aby przynosiło to zyski firmie. Obecnie video marketing jest jednym z kluczowych narzędzi i trendów w marketingu internetowym. 

Wykład dotyczący wideo marketingu

Z raportu Hootsuite 2021 wynika, że ponad 95% internautów preferuje oglądanie w sieci materiałów w postaci wideo. Wideo to świetny sposób na angażowanie użytkowników skupionych wokół danej marki oraz budowanie z nimi długofalowych relacji. Stanowią dobry sposób na dotarcie do nowych klientów, którzy mogą stać się nam lojalni, dzięki temu, że oferujemy im ciekawy, wartościowy content w postaci wideo i nie tylko. 

Prowadząca wykład opowiada studentom o wideo marketingu

Ze studentki w wykładowcę w dwa lata

Dwa lata temu byłam studentką ASBIRO, teraz – wykładałam dla innych. To był dla mnie duży zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Wierzę, że studenci dostali zastrzyk motywacji, by działać więcej i przede wszystkim – bardziej świadomie w zakresie wideo marketingu na potrzeby swojego biznesu.

Każdy z tematów, który poruszyłam został poparty odpowiednimi przykładami, a także rzetelnymi danymi. Były to przykłady stworzone zarówno w ramach naszej agencji marketingowej KAMAN, jak również oparte na innych dużych kontach w social media. Konkretne przykłady prężnie rozwijających się marek i analiza ich działań w zakresie promocji poprzez media społecznościowe mogą stanowić nie tylko dobrą inspirację, ale także świetny materiał do analizy skutecznych działań marketingowych i wizerunkowych. Warto przecież uczyć się od najlepszych!

Specjalistka od wideo marketingu rozmawia ze studentami

Czas na dyskusję

Po wykładzie studenci mieli możliwość zadawania pytań. Był to czas krótkich dyskusji podczas których mogli dowiedzieć się więcej i wzbogacić o wiedzę z zakresu marketingu internetowego, promocji w social mediach i tworzenia wideo na potrzeby rozwoju firm i marek osobistych. Spora część grupy skorzystała z tej opcji co oznacza, że wykład ich zainteresował i pobudził do refleksji. To dla mnie najlepszy feedback, bo dzięki temu wiem, że słuchacze byli uważni, a sam wykład ich nie znudził.

Student przeprowadzający wywiad ze specjalistką od wideo marketingu

Wywiad dla ASBIRO TV

Ostatnim elementem mojego wystąpienia był wywiad dla ASBIRO TV dotyczący nagrywania telefonem. W wywiadzie opowiedziałam o tym, co jest potrzebne, aby stworzyć krótkie formaty wideo, które można umieszczać na poszczególnych kanałach social mediów. Podkreśliłam, że w zasadzie potrzebujemy do tego dwóch rzeczy – dobrego telefonu i kilku aplikacji, a wśród nich video editor. Dobre programy do tworzenia i edycji wideo są obecnie nie tylko dostępne za darmo, ale oferują też szerokie możliwości. Dzięki temu każdy z powodzeniem może wypróbować je bez obaw, że inwestycja się nie zwróci. Wystarczy jedynie poświęcić odrobinę czasu, aby nauczyć się ich obsługi. Ćwiczenia czynią mistrza. Po kilku próbach montowania filmów z można zauważyć satysfakcjonujące efekty. Dzięki filmom zamieszczonym w social mediach uczynisz swoje strony zdecydowanie bardziej atrakcyjnymi i ciekawszymi dla odbiorców. 

Jakie aplikacje na telefon polecam?

Korzystanie z darmowych aplikacji stało się dziś bardzo popularne i to bardzo dobrze. Poszczególne aplikacje oferują coraz bogatsze możliwości w zakresie kreowania wideo na potrzeby rozwijania swojej marki w social media. Wybrany program do edycji filmów może pomóc Ci przebić się przez działania konkurencji i cieszyć się rozwojem za sprawą rozbudowanych opcji montażu, a także czerpać korzyści z działań w zakresie wideo marketingu. Filmy w social media stają się coraz bardziej popularne, dzięki czemu z powodzeniem możemy wykorzystać ich potencjał reklamowy oraz wizerunkowy. Tworząc firmowe wideo możemy osiągać nie tylko większe zasięgi w mediach społecznościowych, docierać do szerszego grona potencjalnych klientów, ale również uzyskać lepsze efekty sprzedażowe.

Podsumowując

Jestem wdzięczna uczelni ASBIRO za możliwość motywowania przedsiębiorców. To był dobry wykład i jestem z niego dumna.

Obejrzyj backstage z wykładu 

A jakie Twoje działanie sprawiło, że czujesz dumę? Napisz mi w komentarzu. Jeżeli chcesz rozwijać swoją markę za pomocą wideo marketingu, ale nie za bardzo wiesz od czego zacząć, aby przynosiło to efekty – zapraszam Cię na szkolenie!

Lepsze wyniki marketingu bez zwiększania budżetu.

Pobierz darmowy ebook i dowiedz się, jak dzięki zmianie swojego podejścia do zarządzania marketingiem osiągać lepsze efekty przy tym samym budżecie. Zapoznaj się z najlepszymi praktykami współpracy opartymi na problemach jakie rozwiązaliśmy u klientów.

Pobierając go otrzymasz też newsletter KAMAN. To jedna wskazówka tygodniowo o tym jak poprawić Twój marketing.

Ostatnie najciekawsze artykuły

Bez kategorii

Pozyskiwanie leadów sprzedażowych. Sposoby, które działają!

Czas czytania 7 minut Lead generation, czyli proces pozyskiwania potencjalnych klientów, odgrywa kluczową rolę w budowaniu zdolności firmy do identyfikacji, przyciągania i konwertowania zainteresowanych osób w rzeczywistych klientów. Wartościowe

Rezultaty:

Wygenerowane 142 836,50 zł sprzedaży w przeciągu 5 miesięcy współpracy

Ponad 9 – krotny zwrot z inwestycji dla klienta sprzedającego produkty dla dzieci

Wyzwanie:

Duża marka produktów do włosów – dostępna w drogeriach, sklepach stacjonarnych oraz innych sklepach internetowych – chciała wzmocnić sprzedaż produktów przez swój własny sklep. Dodatkowym wyzwaniem było stworzenie lejka sprzedażowego, w którym pokazujemy działania, opinie oraz efekty stosowania produktów. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Podział lejka sprzedażowego na różne segmenty odbiorców, w zależności od tego czy znają markę lub czy widzą reklamy produktów pierwszy raz

 • Podział optymalizacji na grafiki przedstawiające różne produkty i na różne zainteresowania oraz dane behawioralne jak zdrowe włosy, serum do włosów, utrata włosów, produkty do włosów itp.

 • Testowanie różnego typu grafik np. przedstawiających działanie produktów oraz ich efekty po określonym czasie stosowania. Dodatkowo wzmocniliśmy to działanie o przejrzystą komunikację i przykuwające oko grafiki

Rezultaty:

Koszt zakupu: 13,79 zł
Ilość zakupów: 759
Łączną wartość zakupów: 80 273,91 zł
ROAS (zwrot z inwestycji) : 7,67

Wyzwanie:

Klientka z wieloletnim doświadczaniem na rynku chciała pozyskać jak najwięcej nowych klientek, na zakup drogiego sprzętu do elektrostymulacji. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

Przygotowanie wideo do reklam, nagranie webinaru oraz wykonanie kilkudziesięciu zdjęć

Stworzenie landing page z możliwością zapisania się (zostawienia adresu email) do obejrzenia darmowego webinaru

Przygotowanie kampanii typu Lead Ads, do pozyskiwania kontaktów bezpośrednio w środowisku Facebooka

Utworzenie automatycznej kolejki maili z merytoryczną treścią i możliwością umówienia się na rozmowę przez Calendy

Przygotowanie konta na Calendly z zapisami na 30-minutową rozmowę

Rezultaty:

W ciągu czterech miesięcy uzyskaliśmy 434 leady (adresy e-mail lub numer telefonu).

Co miesiąc wzrost liczby pozyskanych leadów o ok. 30%

Ponad 600 000 wyświetleń reklam na Facebooku i Instagramie.

Rezultaty:

Ponad 600 zakupów o łącznej wartości 312,000 zł, dla sklepu internetowego sprzedającego buty online Zwrot z inwestycji na poziomie 700%

Wyzwanie:

Jak sprawić, żeby okulary przeciwsłoneczne sprzedawały się przez cały rok? Jak dotrzeć do osób, dla których kupno okularów za 1500 złotych jest czymś naturalnym?

Takie wyzwania czekały na nas w przypadku tego klienta.

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Wykorzystanie nagrywanych przez właścicielkę wideo, według naszych wytycznych.
 • Ciągłe rozbudowywanie bazy fanów na Instagramie, poprzez skuteczne kampanie na pozyskanie nowych obserwujących.
 • Kampania delikatnie przepychająca do zakupu w sklepie internetowym.
 • Mocne wykorzystanie wiadomości prywatnych na Instagramie, jako główny kanał sprzedażowy.

Rezultaty:

W trzy miesiące liczba wysyłanych wiadomości prywatnych na IG wzrosła o ok. 40%, a wartość zamówień o ok. 175%.

Pozyskaliśmy ponad 6000 nowych obserwatorek w pięć miesięcy.

Ponad 2 000 000 wyświetleń reklam na Facebook i Instagramie.

Wyzwanie:

W czasie pandemii sklep stacjonarny przeniósł swoją sprzedaż również do sieci. Przypadek jakich wiele. Jak dobre wyniki stacjonarne przełożyć na dobre wyniki online, bez sprzedaży własnych produktów?

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Przygotowanie struktury lejka sprzedażowego, z podziałem na górną część lejka oraz na remarketing

 • Dostosowanie zdjęć do odbiorców i pokazanie czym się zajmuje klient – ma zarówno felgi jak i całe komplety opon, ma asortyment do różnych modeli oraz dodatkowo, że istnieją różne formy finansowania zakupu

 • Opracowaliśmy w social media nowe grupy odbiorców, nowe kreacje reklamowe oraz uruchomiliśmy kampanie, dopasowane do nowych klientów z innego targetu niż dotychczas

Rezultaty:

Pozyskanie ponad 5000 nowych obserwatorów na Instagramie. Koszt pozyskania nie przekroczył 1 zł za osobę.

Wzrost liczby transakcji o ponad 400% patrząc rok do roku. W pół roku z poziomu ok. 75 zamówień miesięcznie doszliśmy do poziomu ponad 380 zamówień miesięcznie.

Sklep stacjonarny notuje rekordowe zyski, gdzie sprzedaje m.in. foteliki samochodowe (również promowane przez nas).

Wyzwanie:

Klient prowadzący usługi samochodowe (renowacja, naprawa, sprzedaż felg) chciał sprzedawać więcej przez swój sklep internetowy, w głównej mierze skupiając się na sprzedaży opon, felg oraz całych zestawów do samochodów. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Przygotowanie struktury lejka sprzedażowego, z podziałem na górną część lejka oraz na remarketing

 • Dostosowanie zdjęć do odbiorców i pokazanie czym się zajmuje klient – ma zarówno felgi jak i całe komplety opon, ma asortyment do różnych modeli oraz dodatkowo, że istnieją różne formy finansowania zakupu

 • Opracowaliśmy w social media nowe grupy odbiorców, nowe kreacje reklamowe oraz uruchomiliśmy kampanie, dopasowane do nowych klientów z innego targetu niż dotychczas

Rezultaty:

Budżet: 2,000 euro/ miesięcznie
Ilość zakupów: 103
Łączną wartość zakupów: 86 271,45 euro
ROAS (zwrot z inwestycji) : 17,25

Wyzwanie:

Nasza Klientka posiada markę osobistą i jest już znana w świecie korektorów tekstu. Zgłosiła się do nas, abyśmy pomogli jej wygenerować rekordowy przychód sprzedaży jej flagowego produktu czyli kursu online przygotowującego do zawodu korektora.
Okno sprzedażowe trwało 10 dni i poprzedzone było bezpłatnym webinarem połączonym z warsztatami.

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • kampanię zapisów na listę oczekujących, aby ogrzewać grupę odbiorców poprzez kampanię mailingową stworzoną przez klientkę
 • kampanię na zapisy na darmowy webinar, aby jak najwięcej nowych osób dowiedziało się, na czym polega praca korektora
 • kampanię remarketingową do osób z listy oczekujących oraz uczestników webinaru
 • kampanię sprzedażową do tzw. “zimnego ruchu”
  kampanię na obserwujących na Instagramie

Rezultaty:

Klientka oczekiwała minimum powtórzenia wyniku z poprzedniej edycji kursu. Każda wartość powyżej, miała dać klientce dużą satysfakcję z osiągniętego wyniku. Zapowiedzi w postaci kampanii mailingowej do listy oczekujących oraz zapisy na bezpłatny webinar pozwoliły nam stworzyć wartościowe grupy odbiorców, do których powróciliśmy z komunikatami sprzedażowymi, po otwarciu okna sprzedażowego. Dzięki tym działaniom, już pierwszego dnia sprzedaży, klienci złożyli aż 26% wszystkich zamówień! Osoby niezdecydowane, które nie dokonały jeszcze zakupu, a miały wcześniej styczność z marką, ostatniego dnia otrzymały komunikat o ostatniej szansie na zdobycie nowych umiejętności. Końcowy wynik sprzedażowy był niemal DWUKROTNIE wyższy, niż w poprzedniej edycji. To na tyle dobry wynik, że klientka podjęła decyzje o kontynuowaniu współpracy i przygotowaniu kolejnych produktów, które z sukcesem pomożemy jej sprzedać.

Wyzwanie:

Gabriel przychodził do nas z niczym. Miał jedynie rozgrzebany lokal z wizją studia treningu EMS w Rzeszowie. Marketing budowaliśmy więc od zera.

W tej branży klienci wiążą się głównie na umowy – na 12 lub 18 miesięcy. Jak ich pozyskać?

Zaproponowaliśmy po kolei:

 

 • Od początku postawiliśmy na komunikacje bezpośrednią, czyli telefony i wiadomości prywatne
 • Studio do dzisiaj nie posiada swojej strony internetowej, więc opieramy się tylko na działaniach w social mediach
 • Gabriel i Agnieszka, według naszych wytycznych, przygotowali wiele filmów reklamowych jeszcze przed rozpoczęciem działalności studia
 • Skupiliśmy się głównie na kampaniach zasięgowych, gdzie celem było wyświetlenie wideo

Rezultaty:

 • Podpisanych ponad 200 długoterminowych umów (najwięcej na 18 miesięcy)
 • Ponad 3 000 000 wyświetleń reklam na terenie województwa podkarpackiego
Kurs będzie odbywał się w okresie 3 miesięcy, tj. wrzesień-październik-listopad 2023 r. Zjazdy stacjonarne będą odbywać się w: Warszawie*, Krakowie*, Łodzi*
*O dokładnym miejscu i adresie zjazdu poinformujemy uczestników najpóźniej na 14 dni przez terminem
 
Zjazdy stacjonarne odbędą się w następujących terminach*:
 • 16-17.09.2023 oraz 23-23.09.2023
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
 • 14 i 22.10.2023 r.:
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
 • 18 i 19.11.2023 r.:
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
*O dokładnej dacie zjazdu poinformujemy uczestników najpóźniej na 14 dni przez terminem
 • 2.12.2023 r. – zakończenie kursu i wręczenie certyfikatów (offline).
 
Spotkania LIVE w ramach Kursu będą prowadzone według harmonogramu, który zostanie opublikowany w lipcu 2023 roku na Grupie na platformie Facebook.