Pozyskiwanie leadów sprzedażowych dla małych i średnich firm

Pozyskujemy leady sprzedażowe poprzez proces o skuteczności potwierdzonej u ponad 200 klientów.

Generowanie leadów sprzedażowych
- jak osiągamy rezultaty?

Pozyskiwanie leadów sprzedażowych wymaga nie tylko dobrych chęci - ale przede wszystkim skutecznej strategii dopasowanej indywidualnie do Twojego przedsiębiorstwa. Wykonujemy analizę rynku, grupy docelowej i Twojej marki, żeby skutecznie dobrać kanały i techniki zdobywania potencjalnych klientów. Marketing w mediach społecznościowych, content marketing czy budowanie zaufania w potencjalnych klientach - prowadzimy kompleksowe działania, których ostatecznym celem jest zwiększenie Twojej sprzedaży oraz zysku.

Poznaj nasz proces pozyskiwania potencjalnych klientów:

Generowanie leadów w mediach społecznościowych

Najwyższy stosunek jakości do ceny najczęściej oferują media społecznościowe, takie jak facebook lub instagram. Skutecznie pozyskujemy leady w Social media z wykorzystaniem płatnych kampanii reklamowych, docierając do potencjalnych klientów w ich ulubionych miejscach do wirtualnego spędzania wolnego czasu.

Budowanie świadomości marki

Potencjalny klient przed zakupem musi zaufać Twojej marce i w to, że może ona rozwiązać jego problem. Klasyczne pozyskiwanie leadów sprzedażowych łączymy z działaniami wizerunkowymi, które znacznie zwiększają szanse na sprzedaż.

Lead magnet

Lead magnet to interesująca treść lub produkt, którą potencjalny klient otrzyma bezpłatne, jeśli zostawi swoje dane kontaktowe. Odpowiednie ich wykorzystanie to często najefektywniejszy sposób generowania leadów sprzedażowych.

Landing page

Landing page to dedykowana strona sprzedażowa - może służyć zarówno do sprzedaży produktu, jak i zdobywania leadów poprzez pozyskiwanie danych kontaktowych do potencjalnych klientów.

Lead nurturing i budowanie relacji z potencjalnym klientem

Jak skutecznie zmienić lead sprzedażowy w płacącego i lojalnego klienta? Poprzez lead nurturing, czyli budowanie relacji z potencjalnymi klientami, którzy zostawili do siebie kontakt. Efektywny lead nurturing potrafi zwiększyć współczynnik konwersji nawet o 50%!

Kampanie remarketingowe

Potencjalni klienci często nie dokonują zakupu i nie zostawiają kontaktu do siebie od razu. Dlatego istotne są kampanie remarketingowe, pozwalające na regularne docieranie do tych samych osób, zwiększając szansę na pozyskanie leadów sprzedażowych. Pozyskiwanie leadów poprzez remaketing prowadzimy zarówno w mediach społecznościowych, jak i wyszukiwarce Google.

Reklama w wynikach wyszukiwania Google

Wykorzystujemy wiele kanałów dotarcia do potencjalnych klientów - w tym również reklamy w wyszukiwarce Google.

Content marketing

Content marketing, czyli marketing treści to skuteczny sposób na gorące leady sprzedażowe. Potencjalni klienci najpierw czytają interesującą dla nich treść, która najpierw buduje ich zaufanie do marki, a następnie skłania do zostawienia swoich danych kontaktowych.

Organizowanie webinarów

Pozyskiwanie leadów sprzedażowych poprzez organizowanie webinarów to technika wymagająca nieco więcej zaangażowania, jednak niezwykle skuteczna - współczynnik konwersji na leadach z webinaru potrafi sięgać nawet 40%!

Lead scoring

Oprócz pozyskiwania leadów sprzedażowych, wykonujemy również lead scoring, który pozwala odseparować słabsze leady od mocniejszych, a tym samym zaoszczędzić czas Twojego działu sprzedaży. Jest to szczególnie istotne dla małych firm o ograniczonych zasobach i niewielkim zespole sprzedawców.

Leady sprzedażowe - dlaczego warto wybrać Kaman Marketing?

Nie jesteśmy agencją od „generowania leadów sprzedażowych”, ale od kompleksowego wsparcia marketingowego. Analizujemy, doradzamy, wspieramy i prowadzimy działania marketingowe, w które sami wierzymy i którch skuteczność potwierdzają dane. Oprócz generowania leadów sprzedażowych jesteśmy w stanie zaoferować Ci pełne wsparcie, które pozwoli nie tylko na efektywniejsze pozyskiwanie leadów, ale też zwiększenie sprzedaży, zysków i skalowanie Twojej firmy.

Specjalizujemy się w skutecznym marketingu – proces pozyskiwania leadów to tylko jeden z jego elementów.

Pozyskiwanie leadów sprzedażowych
- pytania i odpowiedzi

Zdobywamy leady sprzedażowe w różnych branżach, również w b2b.

Nasz proces pozyskiwania leadów sprzedażowych sprawdza się zarówno przy pozyskiwaniu tańszych i zimniejszych leadów sprzedażowych, jak i droższych, ale za to bardziej „rozgrzanych” potencjalnych klientów.

Generowanie leadów potrafi być bardzo opłacalne, jednak zależy to od indywidualnej sytuacji Twojej firmy. Ofertę przygotujemy w oparciu o analizę, a generowanie leadów zalecimy tylko, jeśli będziemy widzieć realny potencjał takich działań.

Agencja marketingowa Kaman Marketing stawia na kompleksowe prowadzenie i wsparcie działań marketingowych naszych klientów. Zdobywamy kontakty do potencjalnych klientów, a następnie dbamy o to, żeby dokonali oni zakupu i zostali lojalnymi odbiorcami produktów Twojej firmy.

ok. 66%, czyli 2/3 populacji Polski korzysta z social media, a marketing w nich jest zazwyczaj znacznie tańszy i skuteczniejszy, niż w klasycznych mediach, jak np. prasa lub radio. Marketing w mediach społecznościowych zrewolucjonizował sytuację małych firm, pozwalając im efektywnie pozyskiwać klientów i konkurować ze znacznie większymi przedsiębiorstwami.

Im większa wartość i marża na sprzedawanym produkcie lub usłudze, tym zazwyczaj większa efektywność generowania leadów. Generowanie leadów b2b oraz w branży usługowej to dwa najpopularniejsze segmenty rynku, o największym potencjale do zdobycia potencjalnego klienta.