Wykład z wideo marketingu na seminarium uczelni ASBIRO

Wykład z wideo marketingu na uczelni. Sprawdź, czego dowiedzieli się studenci i zyskaj dawkę przydatnych informacji.
Czas czytania 4 minut

Uczelnia ASBIRO to miejsce, gdzie młodzi ludzie szkolą się z biznesu. Jej wyróżnikiem jest to, że wykładają tam wyłącznie doświadczeni przedsiębiorcy, którzy mogą poszczycić się sukcesami w biznesie. Dzięki temu studenci uczą się biznesu od najlepszych. Obecnie władze uczelni postawiły duży nacisk na edukowanie swoich studentów w zakresie promowania firm w Sieci. A jak wiadomo współcześnie bez tego nie sposób liczyć na prężny rozwój firm i marek. Cieszę się, że uczelnia zauważyła potrzebę nauki w tym dziale marketingu – oznacza to, że myślą przyszłościowo, nie pozostając w starych trendach i ramach.

Wykład z wideo marketingu dla studentów ASBIRO

Jakiś czas temu miałam przyjemność poprowadzić dla studentów ASBIRO wykład z wideo marketingu, który trwał przeszło 70 minut. Studenci słuchali o tym, jakie wideo tworzyć i publikować w social mediach, aby przynosiło to zyski firmie. Obecnie video marketing jest jednym z kluczowych narzędzi i trendów w marketingu internetowym. 

Z raportu Hootsuite 2021 wynika, że ponad 95% internautów preferuje oglądanie w sieci materiałów w postaci wideo. Wideo to świetny sposób na angażowanie użytkowników skupionych wokół danej marki oraz budowanie z nimi długofalowych relacji. Stanowią dobry sposób na dotarcie do nowych klientów, którzy mogą stać się nam lojalni, dzięki temu, że oferujemy im ciekawy, wartościowy content w postaci wideo i nie tylko. 

Ze studentki w wykładowcę w dwa lata

Dwa lata temu byłam studentką ASBIRO, teraz – wykładałam dla innych. To był dla mnie duży zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Wierzę, że studenci dostali zastrzyk motywacji, by działać więcej i przede wszystkim – bardziej świadomie w zakresie wideo marketingu na potrzeby swojego biznesu.

Każdy z tematów, który poruszyłam został poparty odpowiednimi przykładami, a także rzetelnymi danymi. Były to przykłady stworzone zarówno w ramach naszej agencji marketingowej KAMAN, jak również oparte na innych dużych kontach w social media. Konkretne przykłady prężnie rozwijających się marek i analiza ich działań w zakresie promocji poprzez media społecznościowe mogą stanowić nie tylko dobrą inspirację, ale także świetny materiał do analizy skutecznych działań marketingowych i wizerunkowych. Warto przecież uczyć się od najlepszych!

Czas na dyskusję

Po wykładzie studenci mieli możliwość zadawania pytań. Był to czas krótkich dyskusji podczas których mogli dowiedzieć się więcej i wzbogacić o wiedzę z zakresu marketingu internetowego, promocji w social mediach i tworzenia wideo na potrzeby rozwoju firm i marek osobistych. Spora część grupy skorzystała z tej opcji co oznacza, że wykład ich zainteresował i pobudził do refleksji. To dla mnie najlepszy feedback, bo dzięki temu wiem, że słuchacze byli uważni, a sam wykład ich nie znudził.

Wywiad dla ASBIRO TV

Ostatnim elementem mojego wystąpienia był wywiad dla ASBIRO TV dotyczący nagrywania telefonem. W wywiadzie opowiedziałam o tym, co jest potrzebne, aby stworzyć krótkie formaty wideo, które można umieszczać na poszczególnych kanałach social mediów. Podkreśliłam, że w zasadzie potrzebujemy do tego dwóch rzeczy – dobrego telefonu i kilku aplikacji, a wśród nich video editor. Dobre programy do tworzenia i edycji wideo są obecnie nie tylko dostępne za darmo, ale oferują też szerokie możliwości. Dzięki temu każdy z powodzeniem może wypróbować je bez obaw, że inwestycja się nie zwróci. Wystarczy jedynie poświęcić odrobinę czasu, aby nauczyć się ich obsługi. Ćwiczenia czynią mistrza. Po kilku próbach montowania filmów z można zauważyć satysfakcjonujące efekty. Dzięki filmom zamieszczonym w social mediach uczynisz swoje strony zdecydowanie bardziej atrakcyjnymi i ciekawszymi dla odbiorców. 

Jakie aplikacje na telefon polecam?

 • Lomotif – edytor wideo
 • InShot – aplikacja do montażu wideo
 • Videoleap
 • Mojo
 • VN video editor

Korzystanie z darmowych aplikacji stało się dziś bardzo popularne i to bardzo dobrze. Poszczególne aplikacje oferują coraz bogatsze możliwości w zakresie kreowania wideo na potrzeby rozwijania swojej marki w social media. Wybrany program do edycji filmów może pomóc Ci przebić się przez działania konkurencji i cieszyć się rozwojem za sprawą rozbudowanych opcji montażu, a także czerpać korzyści z działań w zakresie wideo marketingu. Filmy w social media stają się coraz bardziej popularne, dzięki czemu z powodzeniem możemy wykorzystać ich potencjał reklamowy oraz wizerunkowy. Tworząc firmowe wideo możemy osiągać nie tylko większe zasięgi w mediach społecznościowych, docierać do szerszego grona potencjalnych klientów, ale również uzyskać lepsze efekty sprzedażowe.

Podsumowując

Jestem wdzięczna uczelni ASBIRO za możliwość motywowania przedsiębiorców. To był dobry wykład i jestem z niego dumna.

Obejrzyj backstage z wykładu 

A jakie Twoje działanie sprawiło, że czujesz dumę? Napisz mi w komentarzu. Jeżeli chcesz rozwijać swoją markę za pomocą wideo marketingu, ale nie za bardzo wiesz od czego zacząć, aby przynosiło to efekty – zapraszam Cię na szkolenie!

Lepsze wyniki marketingu bez zwiększania budżetu.

Pobierz darmowy ebook i dowiedz się, jak dzięki zmianie swojego podejścia do zarządzania marketingiem osiągać lepsze efekty przy tym samym budżecie. Zapoznaj się z najlepszymi praktykami współpracy opartymi na problemach jakie rozwiązaliśmy u klientów.

Pobierając go otrzymasz też newsletter KAMAN. To jedna wskazówka tygodniowo o tym jak poprawić Twój marketing.

Ostatnie najciekawsze artykuły

Rezultaty:

Wygenerowane 142 836,50 zł sprzedaży w przeciągu 5 miesięcy współpracy

Ponad 9 – krotny zwrot z inwestycji dla klienta sprzedającego produkty dla dzieci

Wyzwanie:

Duża marka produktów do włosów – dostępna w drogeriach, sklepach stacjonarnych oraz innych sklepach internetowych – chciała wzmocnić sprzedaż produktów przez swój własny sklep. Dodatkowym wyzwaniem było stworzenie lejka sprzedażowego, w którym pokazujemy działania, opinie oraz efekty stosowania produktów. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Podział lejka sprzedażowego na różne segmenty odbiorców, w zależności od tego czy znają markę lub czy widzą reklamy produktów pierwszy raz

 • Podział optymalizacji na grafiki przedstawiające różne produkty i na różne zainteresowania oraz dane behawioralne jak zdrowe włosy, serum do włosów, utrata włosów, produkty do włosów itp.

 • Testowanie różnego typu grafik np. przedstawiających działanie produktów oraz ich efekty po określonym czasie stosowania. Dodatkowo wzmocniliśmy to działanie o przejrzystą komunikację i przykuwające oko grafiki

Rezultaty:

Koszt zakupu: 13,79 zł
Ilość zakupów: 759
Łączną wartość zakupów: 80 273,91 zł
ROAS (zwrot z inwestycji) : 7,67

Wyzwanie:

Klientka z wieloletnim doświadczaniem na rynku chciała pozyskać jak najwięcej nowych klientek, na zakup drogiego sprzętu do elektrostymulacji. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

Przygotowanie wideo do reklam, nagranie webinaru oraz wykonanie kilkudziesięciu zdjęć

Stworzenie landing page z możliwością zapisania się (zostawienia adresu email) do obejrzenia darmowego webinaru

Przygotowanie kampanii typu Lead Ads, do pozyskiwania kontaktów bezpośrednio w środowisku Facebooka

Utworzenie automatycznej kolejki maili z merytoryczną treścią i możliwością umówienia się na rozmowę przez Calendy

Przygotowanie konta na Calendly z zapisami na 30-minutową rozmowę

Rezultaty:

W ciągu czterech miesięcy uzyskaliśmy 434 leady (adresy e-mail lub numer telefonu).

Co miesiąc wzrost liczby pozyskanych leadów o ok. 30%

Ponad 600 000 wyświetleń reklam na Facebooku i Instagramie.

Rezultaty:

Ponad 600 zakupów o łącznej wartości 312,000 zł, dla sklepu internetowego sprzedającego buty online Zwrot z inwestycji na poziomie 700%

Wyzwanie:

Jak sprawić, żeby okulary przeciwsłoneczne sprzedawały się przez cały rok? Jak dotrzeć do osób, dla których kupno okularów za 1500 złotych jest czymś naturalnym?

Takie wyzwania czekały na nas w przypadku tego klienta.

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Wykorzystanie nagrywanych przez właścicielkę wideo, według naszych wytycznych.
 • Ciągłe rozbudowywanie bazy fanów na Instagramie, poprzez skuteczne kampanie na pozyskanie nowych obserwujących.
 • Kampania delikatnie przepychająca do zakupu w sklepie internetowym.
 • Mocne wykorzystanie wiadomości prywatnych na Instagramie, jako główny kanał sprzedażowy.

Rezultaty:

W trzy miesiące liczba wysyłanych wiadomości prywatnych na IG wzrosła o ok. 40%, a wartość zamówień o ok. 175%.

Pozyskaliśmy ponad 6000 nowych obserwatorek w pięć miesięcy.

Ponad 2 000 000 wyświetleń reklam na Facebook i Instagramie.

Wyzwanie:

W czasie pandemii sklep stacjonarny przeniósł swoją sprzedaż również do sieci. Przypadek jakich wiele. Jak dobre wyniki stacjonarne przełożyć na dobre wyniki online, bez sprzedaży własnych produktów?

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Przygotowanie struktury lejka sprzedażowego, z podziałem na górną część lejka oraz na remarketing

 • Dostosowanie zdjęć do odbiorców i pokazanie czym się zajmuje klient – ma zarówno felgi jak i całe komplety opon, ma asortyment do różnych modeli oraz dodatkowo, że istnieją różne formy finansowania zakupu

 • Opracowaliśmy w social media nowe grupy odbiorców, nowe kreacje reklamowe oraz uruchomiliśmy kampanie, dopasowane do nowych klientów z innego targetu niż dotychczas

Rezultaty:

Pozyskanie ponad 5000 nowych obserwatorów na Instagramie. Koszt pozyskania nie przekroczył 1 zł za osobę.

Wzrost liczby transakcji o ponad 400% patrząc rok do roku. W pół roku z poziomu ok. 75 zamówień miesięcznie doszliśmy do poziomu ponad 380 zamówień miesięcznie.

Sklep stacjonarny notuje rekordowe zyski, gdzie sprzedaje m.in. foteliki samochodowe (również promowane przez nas).

Wyzwanie:

Klient prowadzący usługi samochodowe (renowacja, naprawa, sprzedaż felg) chciał sprzedawać więcej przez swój sklep internetowy, w głównej mierze skupiając się na sprzedaży opon, felg oraz całych zestawów do samochodów. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Przygotowanie struktury lejka sprzedażowego, z podziałem na górną część lejka oraz na remarketing

 • Dostosowanie zdjęć do odbiorców i pokazanie czym się zajmuje klient – ma zarówno felgi jak i całe komplety opon, ma asortyment do różnych modeli oraz dodatkowo, że istnieją różne formy finansowania zakupu

 • Opracowaliśmy w social media nowe grupy odbiorców, nowe kreacje reklamowe oraz uruchomiliśmy kampanie, dopasowane do nowych klientów z innego targetu niż dotychczas

Rezultaty:

Budżet: 2,000 euro/ miesięcznie
Ilość zakupów: 103
Łączną wartość zakupów: 86 271,45 euro
ROAS (zwrot z inwestycji) : 17,25

Wyzwanie:

Nasza Klientka posiada markę osobistą i jest już znana w świecie korektorów tekstu. Zgłosiła się do nas, abyśmy pomogli jej wygenerować rekordowy przychód sprzedaży jej flagowego produktu czyli kursu online przygotowującego do zawodu korektora.
Okno sprzedażowe trwało 10 dni i poprzedzone było bezpłatnym webinarem połączonym z warsztatami.

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • kampanię zapisów na listę oczekujących, aby ogrzewać grupę odbiorców poprzez kampanię mailingową stworzoną przez klientkę
 • kampanię na zapisy na darmowy webinar, aby jak najwięcej nowych osób dowiedziało się, na czym polega praca korektora
 • kampanię remarketingową do osób z listy oczekujących oraz uczestników webinaru
 • kampanię sprzedażową do tzw. “zimnego ruchu”
  kampanię na obserwujących na Instagramie

Rezultaty:

Klientka oczekiwała minimum powtórzenia wyniku z poprzedniej edycji kursu. Każda wartość powyżej, miała dać klientce dużą satysfakcję z osiągniętego wyniku. Zapowiedzi w postaci kampanii mailingowej do listy oczekujących oraz zapisy na bezpłatny webinar pozwoliły nam stworzyć wartościowe grupy odbiorców, do których powróciliśmy z komunikatami sprzedażowymi, po otwarciu okna sprzedażowego. Dzięki tym działaniom, już pierwszego dnia sprzedaży, klienci złożyli aż 26% wszystkich zamówień! Osoby niezdecydowane, które nie dokonały jeszcze zakupu, a miały wcześniej styczność z marką, ostatniego dnia otrzymały komunikat o ostatniej szansie na zdobycie nowych umiejętności. Końcowy wynik sprzedażowy był niemal DWUKROTNIE wyższy, niż w poprzedniej edycji. To na tyle dobry wynik, że klientka podjęła decyzje o kontynuowaniu współpracy i przygotowaniu kolejnych produktów, które z sukcesem pomożemy jej sprzedać.

Wyzwanie:

Gabriel przychodził do nas z niczym. Miał jedynie rozgrzebany lokal z wizją studia treningu EMS w Rzeszowie. Marketing budowaliśmy więc od zera.

W tej branży klienci wiążą się głównie na umowy – na 12 lub 18 miesięcy. Jak ich pozyskać?

Zaproponowaliśmy po kolei:

 

 • Od początku postawiliśmy na komunikacje bezpośrednią, czyli telefony i wiadomości prywatne
 • Studio do dzisiaj nie posiada swojej strony internetowej, więc opieramy się tylko na działaniach w social mediach
 • Gabriel i Agnieszka, według naszych wytycznych, przygotowali wiele filmów reklamowych jeszcze przed rozpoczęciem działalności studia
 • Skupiliśmy się głównie na kampaniach zasięgowych, gdzie celem było wyświetlenie wideo

Rezultaty:

 • Podpisanych ponad 200 długoterminowych umów (najwięcej na 18 miesięcy)
 • Ponad 3 000 000 wyświetleń reklam na terenie województwa podkarpackiego
Kurs będzie odbywał się w okresie 3 miesięcy, tj. wrzesień-październik-listopad 2023 r. Zjazdy stacjonarne będą odbywać się w: Warszawie*, Krakowie*, Łodzi*
*O dokładnym miejscu i adresie zjazdu poinformujemy uczestników najpóźniej na 14 dni przez terminem
 
Zjazdy stacjonarne odbędą się w następujących terminach*:
 • 16-17.09.2023 oraz 23-23.09.2023
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
 • 14 i 22.10.2023 r.:
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
 • 18 i 19.11.2023 r.:
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
*O dokładnej dacie zjazdu poinformujemy uczestników najpóźniej na 14 dni przez terminem
 • 2.12.2023 r. – zakończenie kursu i wręczenie certyfikatów (offline).
 
Spotkania LIVE w ramach Kursu będą prowadzone według harmonogramu, który zostanie opublikowany w lipcu 2023 roku na Grupie na platformie Facebook.