Landing page – Co to jest i do czego go użyć?

Czas czytania 3 minut

Landing page można przetłumaczyć jako stronę lądowania, czyli miejsce, do którego trafia klient po kliknięciu w link. Główną cechą takiej strony jest prezentacja oferty firmy (np. jednego produktu), a głównym celem – skłonienie do akcji (np. zakupu produktu). Jeden landing page powinien mieć jeden cel.

Co jeszcze warto wiedzieć i jak zrobić landing page, który będzie skuteczny?

Landing page – co to jest i jak działa?

Internauta wybiera napis landing page

Landing page to strona docelowa tworzona w ramach internetowej strategii marketingowej. Nie jest stroną główną, ponieważ nie prezentuje całej oferty firmy i nie opisuje jej działalności. Landing page koncentruje się na jednym celu, którym może być na przykład:

 • zamówienie produktu,
 • wypełnienie formularza,
 • rejestracja użytkownika,
 • pozyskanie leadów B2B,
 • podanie adresu e-mail (np. subskrypcja),
 • wysłanie zapytania o ofertę.

Z jednej strony tworzenie marketing page jest trudniejsze niż tworzenie strony głównej. Zawierać musi tylko najważniejsze informacje podane w sposób przejrzysty, zachęcający do akcji. Z drugiej strony jest to łatwiejsze dla celu, który chcesz osiągnąć. Zależy Ci na tym, aby użytkownicy zapisywali się do newslettera? Na stronie głównej taka informacja może zostać niezauważona wśród innych, ważnych komunikatów. Na stronie typu landing page poświęconej tylko temu celowi – użytkownicy będą od razu wiedzieli, że mogą (i mają) zapisać się do newslettera.

Skuteczny landing page – najważniejsze elementy

Jak zrobić landing page? Projektowanie landing page warto zacząć od uwzględnienia przycisku Call to Action w widocznym miejscu. To on odgrywa kluczową rolę w skuteczności strony docelowej. Przycisk Call to Action musi być czytelnym wezwaniem do działania – proste hasła, takie jak „Kup to” czy „Zapisz się na listę mailingową” sprawdzają się najlepiej.

Przycisk kup teraz na landing pagu

Kolejnymi ważnymi elementami są atrakcyjny nagłówek, który przyciąga uwagę użytkowników. W tym przypadku postaw na język korzyści. Trzeba też przemyśleć każde słowo i zdanie, każdą grafikę i każdy film video, ale też rodzaje czcionki, zastosowane kolory czy układ treści – to wszystko musi być dostosowane świadomie, pod odbiorcę, ale też do wybranego archetypu marki. Dlaczego ma to znaczenie? Spójna identyfikacja wizualna pozwala także rozpoznać Twoją markę. Najlepszym doradcą będzie w tej kwestii agencja marketingowa, dla której projekt kampanii reklamowej to codzienność.

Tworzenie stron landing page powinno też przewidywać pożądane działania użytkownika i jak najbardziej ułatwiać ich realizację. W praktyce oznacza to, że jeśli Twój landing page ma skłaniać do wypełnienia nieanonimowego formularza, to ten formularz powinien być zwięzły, przeciwwdziałający zniechęceniu odbiorcy.

Jak zrobić landing page?

Nie wiesz jeszcze, czy wybierzesz usługi marketingowe specjalistów, czy może dasz radę samodzielnie stworzyć landing page? Jeśli chcesz działać samodzielnie, to poza wymienionymi wyżej elementami, zwróć uwagę na:

 • dostosowanie strony do urządzeń mobilnych nie jest już niczym zaskakującym prawdopodobieństwo, że większość odbiorców wejdzie na Twój landing page ze smartfona lub iPhone, w końcu strony internetowe w komórce przegląda 58% osób,
 • atrakcyjny design strony – z witryną www jest tak samo jak ze sklepem stacjonarnym: klient realizuje swoje cele tam, gdzie jest schludnie, ładnie i przestrzennie,
 • optymalizację pod wyszukiwarki www – zanim odbiorca wyląduje na Twojej stronie, musi znaleźć jej reklamę.
Różne szablony landing page

W Internecie znajdziesz niejeden kreator landing page, który pomoże Ci przejść przez proces tworzenia strony.

Ile kosztuje landing page?

Projektowanie landing page

Jeżeli chcesz powierzyć projektowanie landing page specjalistom, z pewnością interesuje Cię cena. Jest ona ustalana indywidualnie, ponieważ zależy od zakresu prac i może być częścią szerszej strategii marketingowej. Ceny są tym wyższe, im bardziej wymagający jest projekt – np. wykorzystanie skomplikowanych szablonów, unikalny wideo marketing zamieszczony na landing page, integracja z zewnętrznymi aplikacjami albo dodanie kilku wersji językowych.

Landing page – podsumowanie

Landing page umożliwia zdobycie nowych leadów sprzedażowych lub potrzebnych danych (np. przy zapisach do newslettera), a przy tym zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym. Jest tak zwaną stroną „lądowania” użytkownika, której cel powinien być jasno określony, a warunki do jego realizacji – przejrzyste. Najlepsze landing page uwzględniają wszystkie szczegóły związane z doświadczeniem użytkownika (ang. user experience). Wśród nich znajdują się jasne treści, kolory szablonu, kompozycja tekstu i grafik, ale również dostosowanie do urządzeń mobilnych.

Lepsze wyniki marketingu bez zwiększania budżetu.

Pobierz darmowy ebook i dowiedz się, jak dzięki zmianie swojego podejścia do zarządzania marketingiem osiągać lepsze efekty przy tym samym budżecie. Zapoznaj się z najlepszymi praktykami współpracy opartymi na problemach jakie rozwiązaliśmy u klientów.

Pobierając go otrzymasz też newsletter KAMAN. To jedna wskazówka tygodniowo o tym jak poprawić Twój marketing.

Ostatnie najciekawsze artykuły

lead generation
Bez kategorii

Generowanie leadów – 5 największych błędów małych firm

Czas czytania 10 minut Generowanie leadów sprzedażowych i przekuwanie ich na płacących klientów jest kluczowe dla każdego przedsiębiorstwa. Z perspektywy małych firm, które często operują na niewielkich budżetach, jest to

Rezultaty:

Wygenerowane 142 836,50 zł sprzedaży w przeciągu 5 miesięcy współpracy

Ponad 9 – krotny zwrot z inwestycji dla klienta sprzedającego produkty dla dzieci

Wyzwanie:

Duża marka produktów do włosów – dostępna w drogeriach, sklepach stacjonarnych oraz innych sklepach internetowych – chciała wzmocnić sprzedaż produktów przez swój własny sklep. Dodatkowym wyzwaniem było stworzenie lejka sprzedażowego, w którym pokazujemy działania, opinie oraz efekty stosowania produktów. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Podział lejka sprzedażowego na różne segmenty odbiorców, w zależności od tego czy znają markę lub czy widzą reklamy produktów pierwszy raz

 • Podział optymalizacji na grafiki przedstawiające różne produkty i na różne zainteresowania oraz dane behawioralne jak zdrowe włosy, serum do włosów, utrata włosów, produkty do włosów itp.

 • Testowanie różnego typu grafik np. przedstawiających działanie produktów oraz ich efekty po określonym czasie stosowania. Dodatkowo wzmocniliśmy to działanie o przejrzystą komunikację i przykuwające oko grafiki

Rezultaty:

Koszt zakupu: 13,79 zł
Ilość zakupów: 759
Łączną wartość zakupów: 80 273,91 zł
ROAS (zwrot z inwestycji) : 7,67

Wyzwanie:

Klientka z wieloletnim doświadczaniem na rynku chciała pozyskać jak najwięcej nowych klientek, na zakup drogiego sprzętu do elektrostymulacji. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

Przygotowanie wideo do reklam, nagranie webinaru oraz wykonanie kilkudziesięciu zdjęć

Stworzenie landing page z możliwością zapisania się (zostawienia adresu email) do obejrzenia darmowego webinaru

Przygotowanie kampanii typu Lead Ads, do pozyskiwania kontaktów bezpośrednio w środowisku Facebooka

Utworzenie automatycznej kolejki maili z merytoryczną treścią i możliwością umówienia się na rozmowę przez Calendy

Przygotowanie konta na Calendly z zapisami na 30-minutową rozmowę

Rezultaty:

W ciągu czterech miesięcy uzyskaliśmy 434 leady (adresy e-mail lub numer telefonu).

Co miesiąc wzrost liczby pozyskanych leadów o ok. 30%

Ponad 600 000 wyświetleń reklam na Facebooku i Instagramie.

Rezultaty:

Ponad 600 zakupów o łącznej wartości 312,000 zł, dla sklepu internetowego sprzedającego buty online Zwrot z inwestycji na poziomie 700%

Wyzwanie:

Jak sprawić, żeby okulary przeciwsłoneczne sprzedawały się przez cały rok? Jak dotrzeć do osób, dla których kupno okularów za 1500 złotych jest czymś naturalnym?

Takie wyzwania czekały na nas w przypadku tego klienta.

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Wykorzystanie nagrywanych przez właścicielkę wideo, według naszych wytycznych.
 • Ciągłe rozbudowywanie bazy fanów na Instagramie, poprzez skuteczne kampanie na pozyskanie nowych obserwujących.
 • Kampania delikatnie przepychająca do zakupu w sklepie internetowym.
 • Mocne wykorzystanie wiadomości prywatnych na Instagramie, jako główny kanał sprzedażowy.

Rezultaty:

W trzy miesiące liczba wysyłanych wiadomości prywatnych na IG wzrosła o ok. 40%, a wartość zamówień o ok. 175%.

Pozyskaliśmy ponad 6000 nowych obserwatorek w pięć miesięcy.

Ponad 2 000 000 wyświetleń reklam na Facebook i Instagramie.

Wyzwanie:

W czasie pandemii sklep stacjonarny przeniósł swoją sprzedaż również do sieci. Przypadek jakich wiele. Jak dobre wyniki stacjonarne przełożyć na dobre wyniki online, bez sprzedaży własnych produktów?

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Przygotowanie struktury lejka sprzedażowego, z podziałem na górną część lejka oraz na remarketing

 • Dostosowanie zdjęć do odbiorców i pokazanie czym się zajmuje klient – ma zarówno felgi jak i całe komplety opon, ma asortyment do różnych modeli oraz dodatkowo, że istnieją różne formy finansowania zakupu

 • Opracowaliśmy w social media nowe grupy odbiorców, nowe kreacje reklamowe oraz uruchomiliśmy kampanie, dopasowane do nowych klientów z innego targetu niż dotychczas

Rezultaty:

Pozyskanie ponad 5000 nowych obserwatorów na Instagramie. Koszt pozyskania nie przekroczył 1 zł za osobę.

Wzrost liczby transakcji o ponad 400% patrząc rok do roku. W pół roku z poziomu ok. 75 zamówień miesięcznie doszliśmy do poziomu ponad 380 zamówień miesięcznie.

Sklep stacjonarny notuje rekordowe zyski, gdzie sprzedaje m.in. foteliki samochodowe (również promowane przez nas).

Wyzwanie:

Klient prowadzący usługi samochodowe (renowacja, naprawa, sprzedaż felg) chciał sprzedawać więcej przez swój sklep internetowy, w głównej mierze skupiając się na sprzedaży opon, felg oraz całych zestawów do samochodów. 

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • Przygotowanie struktury lejka sprzedażowego, z podziałem na górną część lejka oraz na remarketing

 • Dostosowanie zdjęć do odbiorców i pokazanie czym się zajmuje klient – ma zarówno felgi jak i całe komplety opon, ma asortyment do różnych modeli oraz dodatkowo, że istnieją różne formy finansowania zakupu

 • Opracowaliśmy w social media nowe grupy odbiorców, nowe kreacje reklamowe oraz uruchomiliśmy kampanie, dopasowane do nowych klientów z innego targetu niż dotychczas

Rezultaty:

Budżet: 2,000 euro/ miesięcznie
Ilość zakupów: 103
Łączną wartość zakupów: 86 271,45 euro
ROAS (zwrot z inwestycji) : 17,25

Wyzwanie:

Nasza Klientka posiada markę osobistą i jest już znana w świecie korektorów tekstu. Zgłosiła się do nas, abyśmy pomogli jej wygenerować rekordowy przychód sprzedaży jej flagowego produktu czyli kursu online przygotowującego do zawodu korektora.
Okno sprzedażowe trwało 10 dni i poprzedzone było bezpłatnym webinarem połączonym z warsztatami.

Zaproponowaliśmy po kolei:

 • kampanię zapisów na listę oczekujących, aby ogrzewać grupę odbiorców poprzez kampanię mailingową stworzoną przez klientkę
 • kampanię na zapisy na darmowy webinar, aby jak najwięcej nowych osób dowiedziało się, na czym polega praca korektora
 • kampanię remarketingową do osób z listy oczekujących oraz uczestników webinaru
 • kampanię sprzedażową do tzw. “zimnego ruchu”
  kampanię na obserwujących na Instagramie

Rezultaty:

Klientka oczekiwała minimum powtórzenia wyniku z poprzedniej edycji kursu. Każda wartość powyżej, miała dać klientce dużą satysfakcję z osiągniętego wyniku. Zapowiedzi w postaci kampanii mailingowej do listy oczekujących oraz zapisy na bezpłatny webinar pozwoliły nam stworzyć wartościowe grupy odbiorców, do których powróciliśmy z komunikatami sprzedażowymi, po otwarciu okna sprzedażowego. Dzięki tym działaniom, już pierwszego dnia sprzedaży, klienci złożyli aż 26% wszystkich zamówień! Osoby niezdecydowane, które nie dokonały jeszcze zakupu, a miały wcześniej styczność z marką, ostatniego dnia otrzymały komunikat o ostatniej szansie na zdobycie nowych umiejętności. Końcowy wynik sprzedażowy był niemal DWUKROTNIE wyższy, niż w poprzedniej edycji. To na tyle dobry wynik, że klientka podjęła decyzje o kontynuowaniu współpracy i przygotowaniu kolejnych produktów, które z sukcesem pomożemy jej sprzedać.

Wyzwanie:

Gabriel przychodził do nas z niczym. Miał jedynie rozgrzebany lokal z wizją studia treningu EMS w Rzeszowie. Marketing budowaliśmy więc od zera.

W tej branży klienci wiążą się głównie na umowy – na 12 lub 18 miesięcy. Jak ich pozyskać?

Zaproponowaliśmy po kolei:

 

 • Od początku postawiliśmy na komunikacje bezpośrednią, czyli telefony i wiadomości prywatne
 • Studio do dzisiaj nie posiada swojej strony internetowej, więc opieramy się tylko na działaniach w social mediach
 • Gabriel i Agnieszka, według naszych wytycznych, przygotowali wiele filmów reklamowych jeszcze przed rozpoczęciem działalności studia
 • Skupiliśmy się głównie na kampaniach zasięgowych, gdzie celem było wyświetlenie wideo

Rezultaty:

 • Podpisanych ponad 200 długoterminowych umów (najwięcej na 18 miesięcy)
 • Ponad 3 000 000 wyświetleń reklam na terenie województwa podkarpackiego
Kurs będzie odbywał się w okresie 3 miesięcy, tj. wrzesień-październik-listopad 2023 r. Zjazdy stacjonarne będą odbywać się w: Warszawie*, Krakowie*, Łodzi*
*O dokładnym miejscu i adresie zjazdu poinformujemy uczestników najpóźniej na 14 dni przez terminem
 
Zjazdy stacjonarne odbędą się w następujących terminach*:
 • 16-17.09.2023 oraz 23-23.09.2023
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
 • 14 i 22.10.2023 r.:
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
 • 18 i 19.11.2023 r.:
Sobota w godz. 10:00-18:00
Niedziela w godz. 9:00-17:00 
*O dokładnej dacie zjazdu poinformujemy uczestników najpóźniej na 14 dni przez terminem
 • 2.12.2023 r. – zakończenie kursu i wręczenie certyfikatów (offline).
 
Spotkania LIVE w ramach Kursu będą prowadzone według harmonogramu, który zostanie opublikowany w lipcu 2023 roku na Grupie na platformie Facebook.